Про це йдеться в спільному розслідуванні Радіо Свобода, Литовського суспільного мовника та проєкту Scanner, зазначають Патріоти України.
"Попри санкції ЄС щодо заборони європейським компаніям експортувати свої товари до окупованого Росією Криму, фільтраційне обладнання німецького бренду Inge GmbH встановили на двох кримських електростанціях – Таврійській та Балаклавській.
Для цього залучили литовську фірму, власниця якої має тісні зв'язки з верхівкою російської державної нафтогазової компанії "Роснефть" і – через низку компаній – з депутатом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком", – йдеться в повідомленні.
Литовські журналісти звернули увагу на відеоролик російської компанії "Воронеж-Аква" – одного з підрядників будівництва двох кримських електростанцій, на якому видно, які саме на ТЕС встановлені фільтраційні установки.
Журналісти з'ясували, що виробник фільтраційного обладнання на кримських ТЕС – це німецький бренд Inge GmbH.
Дані з бази імпортно-експортних операцій ImportGenius підтвердили, що російська компанія імпортувала з Литви саме німецькі фільтраційні мембрани бренду Inge GmbH. Їхнім продавцем з боку Литви виступила фірма Run Engineering, зареєстрована у Каунасі – вільній економічній зоні, де бізнес може отримати пільги чи зекономити на податках.
В день поставки фільтрів до Воронежа – 17 грудня 2018 року – у Run Engineering відкликали ліцензію на експорт таких товарів. Правоохоронці підозрювали, що таке обладнання компанії могло потрапити в окупований Крим.
При цьому виробники фільтрів заявили, що не мали жодних відомостей про те, куди потрапить їхня продукція.
Наразі журналісти звернулись до представників Єврокомісії, яка координує спільний підхід країн ЄС у питанні санкцій, і чекають на відповідь.