Російська влада замовила майстер-план розвитку окупованого українського Маріуполя до 2035 року і очікує, зокрема, що до 2025-го року в місті буде 350 тисяч жителів. Про це написало видання Meduza, яке посилається на The Village, передають Патріоти України.
Видання отримало майстер-план розвитку окупованого Маріуполя до 2035 року, який розробив Єдиний інститутом просторового планування на замовлення Мінбуду РФ. У ньому вказується, що проектне населення Маріуполя у 2022 році становить 212 тисяч осіб.
До початку війни в місті жили 450 тисяч осіб. Під час облоги Маріуполя, за найскромнішими оцінками, загинули понад 20 тисяч осіб. Ще десятки тисяч жителів покинули місто, ставши біженцями.
План передбачає, що до 2025-го в окупованому Росією Маріуполі буде 350 тисяч жителів, довоєнного рівня чисельності населення він, на думку влади РФ, досягне до 2030-го, а ще за п'ять років у ньому мешкатимуть півмільйона людей.
Першочергово нібито планується відновити житлі приватні та багатоквартирні будинки, побудувати швидкомонтовані багатоквартирні будинки, відновити "життєзабезпечувальну, інженерну, транспортну та соціальну інфраструктуру".
Згідно з документом, уже на кінець 2022 року будівельники мають намір звести і відремонтувати в Маріуполі 2 240 000 квадратних метрів житла, до 2025-го - ще 2,76 мільйона квадратних метрів, до 2030-го - ще 2,5 мільйона квадратних метрів і до 2035-го - ще 1,25 мільйона квадратних метрів.
Дослівно: "Окремий слайд у презентації присвячений відновленню металургійних комбінатів імені Ілліча та "Азовсталь". На цих підприємствах, що належать найбагатшому бізнесменові України Рінату Ахметову, тримали тривалу оборону військовослужбовці ЗСУ та бійці полку "Азов". Російський майстер-план передбачає створення на території "Азовсталі" технопарку з кількома заводами пов'язаних виробництв. Підприємства мають забезпечити робочими місцями 9,2 тисячі осіб.
Крім того, в історичному центрі Маріуполя пропонується відновити Покровський храм, ДК "Азовсталь", швейну фабрику "Фея", панчішну фабрику, Театральний сквер, Школу мистецтв і Драматичний театр, який мирні жителі використовували як бомбосховище, його підірвали 16 березня. Унаслідок бомбардування, відповідальність за яке влада України і світова спільнота покладають на Міноборони РФ, загинули, за різними оцінками, від 300 до 600 жителів Маріуполя. Представники самопроголошеної "ДНР" заявляли, що під час розбору завалів у Драмтеатрі було виявлено тіла 14 загиблих".
The Village наводить також оцінку експерта з міського планування на умовах анонімності. За його словами пропонований майстер-план розвитку окупованого Маріуполя не має жодної соціальної складової, не має образу майбутнього і життєздатний тільки в дуже короткостроковій перспективі.
Пряма мова: "Судячи з усього, реальне завдання документа - не довгостроковий стратегічний розвиток, а дуже конкретна тактична історія: швидко приховати сліди війни в центрі, створити життєрадісну картинку на невеликому клаптику міського простору. Не заради жителів міста, а заради глядачів, які побачать цю картинку".
Дмитро Снєгирьов, військовий експерт, співголова ГІ "Права Справа" розповів, яку кількість військ росіяни не можуть перекинути на територію України через Курську та Білгородську операції Про це він розповів в етері Еспресо, передають Патріоти України. ...
Українські оператори дронів "вполювали" кілька систем ППО російських окупантів. Вартість втраченої росіянами техніки сягає близько 50 мільйонів доларів, передають Патріоти України щ посиланням на Сили безпілотних систем ЗСУ. Оператори 14-го окремого по...