Дурний жарт Захарової став лише приводом: Чому Сербія відвертається від Росії та Білорусі

Публічні сварки та непорозуміння між Белградом та Москвою – це лише відображення глибинного процесу, внаслідок якого конфлікти на Балканах якщо і не розв'язуються , то послаблюються.

"Сербія, цей останні оплот "слов'янської єдності" за межами союзної держави Росії та Білорусі, схоже, захиталася. Принаймні, такий висновок можна зробити із того, що Белград прийняв рішення відмовитися від участі у військових навчаннях зі знаковою назвою "Слов'янське братство - 2020". Навчання мали відбутися з 11 по 15 вересня на полігоні "Брестський". Але за день до їх початку міністр оборони Сербії Александар Вулін заявив, що серби до Білорусі не поїдуть", - пише оглядач Тарас Паньо у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Поскаржившись при тому, що рішення було прийняте під тиском з боку Брюсселя. В результаті якого нейтральна держава Сербія заморожує всі військові навчання з будь-якими країнами на шість місяців. Такий от широкий жест – щоб в Кремлі не надто ображалися.

Можна, звичайно, повірити цим заявам, і припустити, що не відпустили сербських військових до Білорусі саме підступні європейські бюрократи. От рік тому – так навіть в Сербію, в рамках однойменних навчань, російським десантникам не заважали прилітати й стріляти, а цього року взяли і навідріз заборонили. Хоча навіть і в такому випадку доведеться погодитись із тим, що все це сталося неспроста. Просто в Брюсселі, вочевидь, спробували уявити, як виглядатимуть спільні навчання країни – кандидата до ЄС разом з військами двох диктаторів, один з яких щойно отруїв лідера опозиції, а другий – сфальшував вибори, влаштував криваве побоїще в центрі столиці, і лідерку опозиції викрав. Уявили – і прийняли рішення. Що або військ Сербії на цих навчаннях не буде, або Сербія – не так щоб насправді кандидат в ЄС.

Втім, і бажання Белграду списати все на Брюссель, схоже, також є лукавством. Оскільки й питомо сербських причин відмовитися від сеансу щорічного військового братання набралося достатньо.

Почати, звісно, можна із чудової дипломатичної ініціативи офіційної представниці російського МЗС Маші Захарової. Отієї самої, коли вона порівняла президента Сербії Александра Вучича у Вашингтоні із Шерон Стоун в "Основому інстинкті" (дипломатка опублікувала фото сербського лідера, що сидить навпроти Трампа, до публікації додала зазначений кінокадр і прокоментувала, що всім, кого запросили в Білий дім, а стілець поставили так, ніби вони на допиті, треба сідати, як у кінострічці, – ред.).
Вучич образився й написав про "примітивність та вульгарність". Захарова вибачилася у не менш вульгарному тоні.

Але все це, фактично, було тільки приводом до охолодження стосунків між Москвою та Белградом. Причина якої полягала в тому, що Сербія під тиском Вашингтона дійсно почала врегульовувати свої стосунки з Косово. При тому як в політичній сфері – так і в галузі економіки. Звичайно, Белград Косово не визнав – Вучич, пішовши на це, недовго втримався б у кріслі. А от в "малий Шенген" – безмитну зону, яка функціонує між Сербією, Македонією та Албанією – Косово вже допустили. Паралельно було прийняте рішення про співпрацю в сфері енергетики. Саме на тій зустрічі в Білому домі, де Захарова так переживала за стілець Вучича, ці рішення, які багатократно зменшують вплив Росії на Балканський регіон, і було підписано.

І розпочавши нормалізацію стосунків із Косово, та отримавши перспективу істотних економічних та фінансових преференцій з боку Вашингтона, в Белграді, схоже, і вирішили, що відкрито сваритися з Москвою, можливо ще трохи й рано. А от відмовлятися від найбільш одіозних форм співпраці з путінським режимом – вже час. Тим паче, коли за ці рішення можна отримати додаткові бонуси з боку Брюсселя".

Джерело: Depo.ua

Сербський суд виніс вирок ексгенералу СБУ

п’ятниця, 29 вересень 2023, 20:52

Сьогодні вдень, 29 вересня, Вищий суд сербського міста Ниш засудив ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова до одного року позбавлення волі за звинуваченням у відмиванні грошей. Про це повідомляє Балканська служба «Рад...

Тільки тимчасово: Україна перестала вважати ОТП Банк та грецькі компанії спонсорами війни

п’ятниця, 29 вересень 2023, 20:41

Україна призупинила статус міжнародних спонсорів війни для угорського OTP Bank та п'яти грецьких компаній-перевізників. Рішення ухвалили у зв'язку з початком переговорів з цими компаніями про припинення будь-якої співпраці з Росією. Крім того, українсь...