За його словами, у сфері реактивної артилерії в України відбувається відставання від російських систем залпового вогню, які за рахунок зміни ракетного палива забезпечують більшу на 20 км дальність ураження у порівнянні, наприклад, зі звичайним "Градом".
"Мені особисто був цікавий зразок, що стояв на стенді КБ "Південне" - це реактивний снаряд "Тайфун-1". Існують три модифікації – "Тайфун-1", "Тайфун-2" і "Тайфун-3". Так от, "Тайфун-1" - це модернізація РСЗВ "Град", "Тайфун-2" – РСЗВ "Ураган", а "Тайфун-3" - схожий на проект "Вільха", який реалізується київським КБ "Луч". "Тайфун-1" здатний вражати цілі на 20 км далі, ніж "Град". Тобто, це збільшення дальності дії РСЗВ", - зазначив експерт.
Всі ці проекти КБ "Південне" пропонує українській армії. Але найважливіше значення має автоматизація бойового управління. Такі зразки були представлені фрагментарно. "Так, на стенді того ж КБ "Південне" стояла система управління комплексом "Грім-2". На неї ніхто не звернув уваги, але це система, яка пропонується в рамках проекту IT-артилерії. Це створення програмного забезпечення, здатного перетворити окремі системи ураження в ударно-розвідувальні комплекси", - додав Згурець. Він наголосив, що цей напрямок в Україні розвивається. Але також експерт висловив сподівання, що все буде розвиватися значно активніше. Питання в тому, чи готове нове керівництво країни й Міністерство оборони скоріше впроваджувати ці напрацювання.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...