27 років тому 4 липня в Керчі на фрегаті "Гетьман Сагайдачний" був урочисто піднято військово-морський прапор України, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужба ВМС України.
У Військово-морських силах нагадали, що 17 липня 1993 року, коли "Гетьман Сагайдачний" прибув на Севастопольський зовнішній рейд, командувач Чорноморського флоту (який, як тоді вважалося, зперебував під загальним командуванням України і Росії) адмірал Балтін заборонив українському кораблю вхід в базу . П'ять діб корабель дрейфував на рейді і лише загроза увійти силою і втручання уряду України відкрили йому курс на вхід.
Повідомляється, що корабель в гавань впустили, проте визначили йому необладнану стоянку і позбавили берегового постачання електроенергії і води, створюючи передумови для витрати моторесурсу.
"Командувач ВМС України віце-адмірал Б.Кожин наказав перешвартувати корабель на обладнаний 13-й причал, поряд з кораблями "спільного" Чорноморського флоту, але коли "Гетьман Сагайдачний" підійшов до нового місця стоянки, російські моряки спочатку відмовилися приймати його швартові, а потім члени екіпажу сторожового корабля "Сдєржанний" порубали сокирою заведені українськими моряками швартові. Попри це, завдяки високій майстерності і рішучим діям українських моряків, корабель було успішно ошвартовано, але факту такого порушення морських традицій і нехтування принципами флотського братерства не знає світова історія, навіть за часів війн і піратства", - повідомили в ВМС України.
"Гетьман Сагайдачний" був побудований в 1993 році на заводі "Залив" в Криму. Фрегат брав участь у численних операціях, багатонаціональних військово-морських навчаннях, далеких походах. В активі корабля - виконання завдань антитерористичних та антипіратських операцій "Активні зусилля", "Океанський щит", "Аталанта", міжнародних навчань серії "Кооператив партнер", "Сі Бриз", відвідування з візитами портів Болгарії, Великої Британії, Італії, держави Ізраїль, ОАЕ, США, Туреччини, Португалії, Франції та інших країн.
Після окупації Криму в 2014 році Росією штаб ВМС України розташований в Одесі. Військові кораблі також базуються в Миколаєві, Очакові.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...