"Для мене, Угорщині більше немає місця в ЄС", - сказав Рютте.
"Але я не єдиний, хто вирішує це: є ще 26 (країн ЄС). Це потрібно робити крок за кроком ", - додав він.
Нідерланди - одна з 17 країн, які підписали на цьому тижні декларацію із висловленням "серйозного занепокоєння" з приводу угорського законодавства, а також лист, в якому виражається жаль з приводу загрози "принципу недискримінації за ознакою сексуальної орієнтації".
Незважаючи на різкі висловлювання Рютте, в договорах Європейського Союзу немає положення, що передбачає виключення держави-члена. Існують тільки можливості притягнення до відповідальності за порушення норм ЄС, у результаті яких на державу може бути накладений штраф або у найсуворішому випадку – держава може бути позбавлена права голосу в ухваленні рішень Євросоюзу.
Останній варіант вимагає одностайності з боку інших країн-членів ЄС. Але Угорщина і Польща уклали пакт, який захищає їх від такого маневру.
Проте Рютте сказав, що "довгострокова мета - поставити Угорщину на коліна в цьому питанні (щодо нового закону. – Ред.)".
Минулого тижня угорські депутати прийняли закон, який забороняє обговорювати з неповнолітніми будь-яку інформацію щодо гомосексуальності чи зміни статі. У середу законопроєкт підписав президент Угорщини.
ЛГБТ-активісти в Угорщині та міжнародні організації різко розкритикували законопроєкт і порівняли його з російським законом 2013 року, що забороняє так звану гей-пропаганду.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...