Гелікоптер, що впав у Броварах, ремонтували у Румунії, - західні ЗМІ

Вертольоти у кількості 14 штук французької компанії Airbus H225 з України планувалося у березні 2022 року відремонтувати або модернізувати на румунському підрозділі цієї компанії у місті Гімбаве. З них п'ять вертольотів H225 Super Puma призначалися для МВС України. Про це повідомляє румунське видання Аntena 3 у середу, 18 січня, передають Патріоти України.

Після того, як торік вертольоти з України прибули для ремонтних робіт, у міністерстві національної оборони Румунії наголосили, що вони налаштовані на виконання цивільних завдань і не мають на борту озброєння.
Це роз'яснення румунської влади прозвучало у відповідь на погрози російського міноборони про те, що "використання мереж аеропортів або аеродромів інших країн для розміщення українських військових літаків і їхнє подальше використання проти збройних сил Росії розцінюватиметься як втягнення цих держав у збройний конфлікт".
"З підтвердження викладеної у публічному просторі інформації міністерства національної оборони випливає, що гелікоптер, який розбився у середу у Броварах на Київщині, є однією з п'яти машин H225 Super Puma, що проходили модернізацію у Гімбаве у 2022 році", – йдеться у повідомленні.
У Гімбаве українські вертольоти мали пройти планове технічне обслуговування.

Американський генерал Годжес розповів про різновид ракет ATACMS, які отримають ЗСУ, і на що ті згодяться

понеділок, 25 вересень 2023, 9:05

Ракети ATACMS для України можуть бути варіантом касетного боєприпасу з меншою дальністю ураження. Снаряди цілком підійдуть для ураження деяких ворожих цілей, але вони не настільки ефективні для знищення об'єктів ЗС РФ у Криму, заявив екскомандувач сухо...

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 25 вересня

понеділок, 25 вересень 2023, 8:42

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.09.24 орієнтовно становлять: