Глобальний характер чи ще ні? The Times з'ясувала, чи доцільно називати війну в Україні "Третьою світовою"

Російсько-українська війна, схоже, набирає все більших масштабів. Разом із 10-12 тисячами північнокорейців, які готові воювати з українцями, Москва завербувала сотні єменців, пообіцявши їм щедрі зарплати та громадянство. Тим часом, Південна Корея розглядає можливість відправки офіцерів розвідки або спецназу для спостереження за військовими КНДР, передають Патріоти України.

Таке скупчення міжнародних військ на українській землі призвело до того, що дехто — наприклад, генерал Валерій Залужний, колишній головнокомандувач Збройних сил України, а нині посол України у Великій Британії, — припускає, що війна в Україні знаходиться на межі переростання у світову війну, пише Марк Галеотті, одний з провідних світових експертів з питань російської злочинності та безпеки.

Але це не так. Натомість це приклад того, як в епоху глобалізації війни неминуче стають глобальними.

"Росіяни це чудово розуміють. Чим швидше Захід візьме цей процес глобалізації до уваги, тим краще", — вважає британський офіцер, який бере участь у підтримці Києва.

На думку автора, попри на нещодавню заяву Залужного про те, що "почалася Третя світова війна", це не світова війна в нашому розумінні. Війни часто бувають багатонаціональними, залучаючи як добровольців, так і інші держави. Наприклад, у Корейській війні брали участь близько 18 країн, тоді як у нинішньому конфлікті в Газі та Лівані підтримуваний США Ізраїль протистоїть ХАМАСу і "Хезболлі" та їхнім іранським, російським, сирійським і єменським прихильникам.

"Скоріше, це перша велика війна епохи глобалізації, коли все пов'язане з усім іншим, а всі учасники (за винятком, можливо, північнокорейців) діють в єдиному фінансовому та інформаційному просторі", — пише експерт.

Шпигунська і диверсійна кампанія Москви на Заході також стала багатонаціональною справою, в якій беруть участь найрізноманітніші люди — від кримінальних злочинців до ідеологічних однодумців, зазначає Галеотті.

Автор додає, що обидві сторони війни ведуть політичну та економічну боротьбу по всьому світу. Захід намагався розширити режим санкцій, щоб фінансово ізолювати Москву і зупинити експорт та імпорт її нафти, які порушують санкції. Часто це призводило до зворотної реакції.

Росія не просто робить все можливе, щоб обійти ці санкції й роздмухати антизахідні настрої на глобальному півдні, вона розпочала ширшу кампанію, намагаючись втрутитися в західні ланцюги поставок.

Кидають вмирати: Росія відмовилась евакуювати поранених із фронту на Запоріжжі

четвер, 3 квітень 2025, 23:55

Російське командування ухвалило рішення відмовитися від евакуації поранених солдатів з лінії фронту у Запорізькій області, передають Патріоти України з посиланням на партизанський рух "АТЕШ". Як з'ясували партизани, у Запорізькій області росіяни все ч...

Відліталась "пташка": ЗСУ вполювали рідкісний дрон РФ "Альбатрос М5" з нейромережею (відео)

четвер, 3 квітень 2025, 23:40

Військові збройних сил України вполювали рідкісний російський дрон "Альбатрос М5", оснащений нейромережею, передають Патріоти України. "Вперше збиваємо рідкісний російський дрон "Альбатрос М5", - зауважили в бригаді. Військові зауважили, що цей розвідн...