У Російській Федерації уряд засекретив чверть усіх витрат на 2023 рік, ЗМІ вважають, що 6,5 трильйона рублів можуть піти на війну та анексію українських територій, передають Патріоти України.
Деталі: Журналісти "Медузи" вважають, що відповідь на питання, з яких ресурсів Москва планує фінансувати війну та утримувати анексовані українські території, може ховатися у закритій частині бюджетних видатків РФ на 2023 рік.
Уряд РФ 28 вересня вніс до Держдуми проєкт федерального бюджету на 2023 рік та на плановий період 2024-2025 років.
За підрахунками "Медузи", влада вирішила засекретити рекордний обсяг витрат. Йдеться про понад шість із половиною трильйони рублів.
Значна частина суми – витрати, пов'язані з військовими статтями: національною обороною та безпекою. Але точно не відомо, на що зарезервовано майже чверть запланованих наступного року витрат Росії.
Закриті витрати зростуть у 2023 році на понад 2,8 трильйона рублів.
Міністр фінансів РФ Антон Силуанов 3 жовтня підтвердив, що ресурси на відновлення окупованих Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України вже закладено у бюджеті, оскільки Кремль називає їх територією РФ.
Раніше чиновник підтверджував, що уряд РФ не планує розкривати обсяг видатків на війну, яку в Москві лукаво називають "спеціальною військовою операцією".
Проте закрита частина витрат РФ, запланованих у проекті наступного року, безпрецедентно велика.
У сукупності, за розрахунками "Медузи" (з ними також збігаються розрахунки Bloomberg і видання "Ведомости"), у 2023 році на секретні та надсекретні статті видатків припаде 6,58 трильйона рублів, або 22,66% усіх видатків федерального бюджету.
Це на 2,8 трильйона рублів більше, ніж у бюджеті 2022 року, частка закритих видатків у якому склала менше 16%. Попереднього піку секретні витрати РФ сягали 2015 року (21%).
Поділ на відкриту та секретну частину є не в усіх розділах та підрозділах проєкту бюджету-2023: деякі повністю відкриті, як "Функціонування президента РФ", а деякі повністю засекречені, як "Ядерно-збройний комплекс".
У 2023 році різко зростуть закриті витрати на національну оборону та безпеку.
Закрита частина видатків на національну оборону в проєкті бюджету РФ на 2023 рік зросла на 1,36 трильйона рублів, а її частка до загальних витрат у цьому розділі збільшилася з 65% до 73%.
Такий стрибок стався, насамперед, через різке зростання закритих витрат за підрозділом "Інші питання в галузі національної оборони" – з 295,7 мільйона рублів у проекті 2022 року до 1,77 трильйона у 2023-му.
При цьому багато інших секретних статей витрат у розділі скоротилися навіть у номінальному вираженні (без урахування інфляції). Наприклад, закриті витрати на "Збройні сили РФ" скоротилися з 1,53 трильйона рублів у 2022 році до 1,42 трильйона у 2023-му.
Суттєво зросла і закрита частина витрат на національну безпеку та правоохоронну діяльність: з 1,18 трильйона рублів у 2022 році до 2,61 трильйона у 2023-му. Зростання відбулося насамперед через підрозділ "Інші питання у галузі національної безпеки та правоохоронної діяльності". У ньому розширено засекречену частину з 478,4 мільйонів рублів до 1,87 трильйона рублів.
Закриті витрати в інших підрозділах залишилися приблизно на попередньому рівні.
Витрати, закладені у проєкті бюджету РФ, ще можуть зрости чи скоротитися. Точну суму витрат за наступний рік росіяни зможуть дізнатися вже в 2024-му, коли ухвалять закон про виконання бюджету за 2023 рік.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...