"Гра навколо саміту - свідчення нашої слабкості", - Портников

Ситуація навколо підготовки до саміту "нормандської зустрічі", виглядає дійсно безпрецедентною з дипломатичної точки зору.

Представники президентів Франції, України, федерального канцлера Німеччини підтверджують узгоджену дату зустрічі в Парижі. І тільки в Кремлі то заявляють, що ніякої точної дати поки що немає, то підтверджують, що саміт відбудеться, передають Патріоти України.

Ці слова помічника насправді нічого не означають. Зустріч дійсно може відбутися 9 грудня. Зустріч дійсно може відбутися до кінця року, а може і не відбутися взагалі. Це всього лише абсолютно точна констатація того факту, кому потрібна ця зустріч.

Вона потрібна Володимиру Зеленському, щоб продемонструвати своїм виборцям, що докладаються всі зусилля для досягнення миру. І вона потрібна Еммануелю Макрона заради підтвердження претензій на роль європейського лідера. Вона меншою мірою потрібна Ангелі Меркель - хоча канцлер і зацікавлена в тому, щоб «нормандський формат» привів до миру, вона прекрасно розуміє, що саміт в Парижі мир не наблизить.

А Володимиру Путіну ця зустріч не потрібна. Від слова "взагалі". Російський президент не зацікавлений у мирі з Україною. У стабілізації відносин із Заходом він зацікавлений - але не ціною відмови від українських земель. Та й взагалі ця стабілізація залежить не від результатів саміту в «нормандському форматі» і навіть не від припинення війни в Україні, а від результатів президентських виборів США і парламентських виборів у Німеччині. На відміну від Зеленського і Макрона, Путін вміє дивитися вперед - просто тому, що у нього ще дуже багато часу.

Тому російський президент «вичавлює» з самої підготовки до нормандського саміту стільки, скільки може. Підштовхує Зеленського до нових і нових поступок, розраховує на посилення конфронтації між главою держави і громадянським суспільством - незалежно від того, чи готовий сам Зеленський стати лідером українських колабораціоністів чи ні. Підштовхує Макрона до тиску на Зеленського. Домагається вигідних для «Газпрому» голосувань в бундестазі. Самою своєю поведінкою Путін немов би говорить - якщо вам потрібна ця зустріч, прогинайтеся. А я подивлюся, чи добре ви це робите.

А своїми останніми маневрами він взагалі поставив партнерів в ідіотську ситуацію. Але це - не свідчення його сили.

Це - свідчення нашої слабкості.

Джерело: Еспресо.ТV

Хіти тижня. Зірвав аплодисменти у "Шустера": З Кравчуком трапилась істерика через наміри патріотів вийти на Майдан задля попередження можливості зради на "нормандському саміті"

неділя, 8 грудень 2019, 20:00

Аргументи Вакарчука та Парубія, що президент Зеленський через громадянську акцію на Майдані може черпати підтримку своїй державницькій позиції на переговорах у Парижі, не сприймались першим президентом. Леонід Кравчук, котрий до того вже уславився ска...

"Це не гранатомет. І міни були не 82 мм, а 120": Бутусов вказав на дивну неточність у зведенні ООС

неділя, 8 грудень 2019, 19:58

Адекватних дій з боку українських солдатів у відповідь на обстріли бойовиків не було через те, що інформування штабу ООС було неточним. Штаб ООС вказав невірні дані про те, яку зброю використовували бойовики при обстрілі на Донбасі 7 грудня. Про це пов...