"Гра навколо саміту - свідчення нашої слабкості", - Портников

Ситуація навколо підготовки до саміту "нормандської зустрічі", виглядає дійсно безпрецедентною з дипломатичної точки зору.

Представники президентів Франції, України, федерального канцлера Німеччини підтверджують узгоджену дату зустрічі в Парижі. І тільки в Кремлі то заявляють, що ніякої точної дати поки що немає, то підтверджують, що саміт відбудеться, передають Патріоти України.

Ці слова помічника насправді нічого не означають. Зустріч дійсно може відбутися 9 грудня. Зустріч дійсно може відбутися до кінця року, а може і не відбутися взагалі. Це всього лише абсолютно точна констатація того факту, кому потрібна ця зустріч.

Вона потрібна Володимиру Зеленському, щоб продемонструвати своїм виборцям, що докладаються всі зусилля для досягнення миру. І вона потрібна Еммануелю Макрона заради підтвердження претензій на роль європейського лідера. Вона меншою мірою потрібна Ангелі Меркель - хоча канцлер і зацікавлена в тому, щоб «нормандський формат» привів до миру, вона прекрасно розуміє, що саміт в Парижі мир не наблизить.

А Володимиру Путіну ця зустріч не потрібна. Від слова "взагалі". Російський президент не зацікавлений у мирі з Україною. У стабілізації відносин із Заходом він зацікавлений - але не ціною відмови від українських земель. Та й взагалі ця стабілізація залежить не від результатів саміту в «нормандському форматі» і навіть не від припинення війни в Україні, а від результатів президентських виборів США і парламентських виборів у Німеччині. На відміну від Зеленського і Макрона, Путін вміє дивитися вперед - просто тому, що у нього ще дуже багато часу.

Тому російський президент «вичавлює» з самої підготовки до нормандського саміту стільки, скільки може. Підштовхує Зеленського до нових і нових поступок, розраховує на посилення конфронтації між главою держави і громадянським суспільством - незалежно від того, чи готовий сам Зеленський стати лідером українських колабораціоністів чи ні. Підштовхує Макрона до тиску на Зеленського. Домагається вигідних для «Газпрому» голосувань в бундестазі. Самою своєю поведінкою Путін немов би говорить - якщо вам потрібна ця зустріч, прогинайтеся. А я подивлюся, чи добре ви це робите.

А своїми останніми маневрами він взагалі поставив партнерів в ідіотську ситуацію. Але це - не свідчення його сили.

Це - свідчення нашої слабкості.

Джерело: Еспресо.ТV

Хіти тижня. "Слабаки вони": Українці дотепно висміяли відставку Медведєва та запропонували росіянам "цінний подарунок"

п’ятниця, 24 січень 2020, 0:35

Українці не жадібні - вони можуть подарувати росіянам не тільки "уряд молодих професіоналів", але й Медведчука разом із Бойком та Шуфричем. В Україні досить вдало пожартували про відставку російського уряду на чолі з Дмитром Медведєвим. Так, народний д...

Путін пройшов повз і не потиснув руку Майку Пенсу: Що віце-президент США зробив у відповідь (відео)

четвер, 23 січень 2020, 23:28

Примітно, що принц Чарльз заради рукостискання Пенса встав на ноги, а з Путіним вітався сидячи.​. В Єрусалимі стався черговий скандальний епізод, який миттєво взялися тиражувати російські ЗМІ, передають Патріоти України. . Володимир Путін не став віта...