"Гра навколо саміту - свідчення нашої слабкості", - Портников

Ситуація навколо підготовки до саміту "нормандської зустрічі", виглядає дійсно безпрецедентною з дипломатичної точки зору.

Представники президентів Франції, України, федерального канцлера Німеччини підтверджують узгоджену дату зустрічі в Парижі. І тільки в Кремлі то заявляють, що ніякої точної дати поки що немає, то підтверджують, що саміт відбудеться, передають Патріоти України.

Ці слова помічника насправді нічого не означають. Зустріч дійсно може відбутися 9 грудня. Зустріч дійсно може відбутися до кінця року, а може і не відбутися взагалі. Це всього лише абсолютно точна констатація того факту, кому потрібна ця зустріч.

Вона потрібна Володимиру Зеленському, щоб продемонструвати своїм виборцям, що докладаються всі зусилля для досягнення миру. І вона потрібна Еммануелю Макрона заради підтвердження претензій на роль європейського лідера. Вона меншою мірою потрібна Ангелі Меркель - хоча канцлер і зацікавлена в тому, щоб «нормандський формат» привів до миру, вона прекрасно розуміє, що саміт в Парижі мир не наблизить.

А Володимиру Путіну ця зустріч не потрібна. Від слова "взагалі". Російський президент не зацікавлений у мирі з Україною. У стабілізації відносин із Заходом він зацікавлений - але не ціною відмови від українських земель. Та й взагалі ця стабілізація залежить не від результатів саміту в «нормандському форматі» і навіть не від припинення війни в Україні, а від результатів президентських виборів США і парламентських виборів у Німеччині. На відміну від Зеленського і Макрона, Путін вміє дивитися вперед - просто тому, що у нього ще дуже багато часу.

Тому російський президент «вичавлює» з самої підготовки до нормандського саміту стільки, скільки може. Підштовхує Зеленського до нових і нових поступок, розраховує на посилення конфронтації між главою держави і громадянським суспільством - незалежно від того, чи готовий сам Зеленський стати лідером українських колабораціоністів чи ні. Підштовхує Макрона до тиску на Зеленського. Домагається вигідних для «Газпрому» голосувань в бундестазі. Самою своєю поведінкою Путін немов би говорить - якщо вам потрібна ця зустріч, прогинайтеся. А я подивлюся, чи добре ви це робите.

А своїми останніми маневрами він взагалі поставив партнерів в ідіотську ситуацію. Але це - не свідчення його сили.

Це - свідчення нашої слабкості.

Джерело: Еспресо.ТV

"Росії крім "батога" пропонують ще багато "моркви": За океаном у Путіна з’явився потужний конкурент, - експерт

понеділок, 7 квітень 2025, 8:50

"У Трампа намагаються потихеньку підтискати на Путіна, аби той таки погодився на припинення вогню Звісно, цей тиск обережний, зовсім не той, який чиниться на союзників США, і зокрема на Україну, але було б нечесно його не помічати", - пише у своєму бло...

Без шансів? У Defense Express оцінили можливість запровадження перемирʼя до Великодня

понеділок, 7 квітень 2025, 8:27

Військовий експерт Іван Киричевський пояснив, що сьогодні жодних передумов для запровадження перемирʼя на Великодні свята немає. Таку думку він висловив в етері Еспресо, передають Патріоти України. "Варіант з перемирʼям на Великодні свята виглядає біль...