Голова зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель назвав умови, за яких Європа може повернутися до діалогу з Росією. Про це повідомляє "Радіо Свобода", передають Патріоти України.
"Що стосується Європи, то ми все ще залишаємося відкритими до діалогу з Росією за умови, що вона відмовиться від своїх імперських претензій і поважатиме цілісність всіх держав, у тому числі України", – йдеться в документі, в якому Боррель аналізує вплив санкцій ЄС на економіку Росії та її геополітичне положення.
Коментуючи залежність ЄС від російських енергоресурсів, він зауважив, що Європа виявила готовність діяти та ризикувати пропорційно масштабу виклику.
"Звичайно, ця детоксикація від російської енергетики не проходить безболісно для деяких країн чи певних секторів. І це гостро вплинуло на споживчі ціни. Однак роз’єднання незворотне. Такий підхід тим більше важливий і своєчасний, що він відповідає нашим кліматичним амбіціям. Громадська думка не сприйме ніякого розвороту навіть після закінчення війни", – вважає голова дипломатії ЄС.
Він зауважує, що санкції ЄС мають сигнальну функцію, яка вказує на неприйнятність поведінки Росії, і примусову, яка спрямована на припинення фінансування військової машини Кремля.
Різка риторика президента США Дональда Трампа щодо України викликана тим, що Київ не хоче йти на невигідні для себе умови закінчення війни, а також тим, що у Вашингтоні живуть ілюзіями, що зможуть зруйнувати дружбу Росії та Китаю. Таку думку в етері Ес...
Велика Британія 24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення в Україну, оголосить про найбільший пакет санкцій проти Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Британії Девід Леммі, передають Патріоти України з посиланням на DW. «Завтра я...