За даними видання, фінальним етапом навчань особисто керував російський президент Володимир Путін. Однак під час випробування сталася нештатна ситуація: атомний підводний крейсер «Рязань» повинен був здійснити два запуски ракети Р-29Р, але одна ракета не вийшла з шахтної пускової установки.
Згодом підводний човен повернувся на пункт постійного базування з невідстріляною Р-29Р. За словами одного зі співрозмовників, запуск ракети міг не відбутися через відмову деяких систем підводного крейсера, які відповідають за пуск.
Справжню причину виникнення нештатної ситуації встановить спецкомісія, яка складатиметься з представників командування Тихоокеанського флоту, Головного штабу ВМФ та оборонної сфери.
Ракета Р-29Р входить до складу комплексу Д-9Р, який ще в СРСР встановлювали на субмаринах «Кальмар». У Росії Р-29Р називають першою в світі міжконтинентальною балістичною ракетою морського базування, яка оснащена головною частиною, що розділяється з індивідуальним наведенням бойових блоків.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...