"Коли я почув про катастрофу українського літака, я захотів померти, щоб не бути свідком цієї трагедії", – заявив він. Гаджизаде нагадав, що через ескалацію напруженості між Іраном та США всі наступальні й оборонні підрозділи КВІР перебували в стані бойової готовності. Він підкреслив, що в ніч інциденту рівень готовності піднявся до "рівня війни", а інтегрована мережа оборони заявила про найвищий рівень оповіщення.
За словами Гаджизаде, він неодноразово просив, щоб у цих умовах небо над Іраном закрили. "Коли літак вилетів з аеропорту "Імам Хомейні", система засікла ціль. Він [оператор] побачив це. Згідно з інформацією, наданою оператору, він вирішив, що ситуація воєнна, думав, що було запущено крилату ракету. Боєць сил господніх визначив ціль як ракету. Оператор зобов'язаний був доповісти про це, однак систему зв'язку, очевидно, було порушено. Були перешкоди чи мережа була зайнята, але в будь-якому випадку він не зміг зв'язатися. Отже, у нього була можливість ухвалити рішення протягом п'яти секунд і скасувати запуск. На жаль, він ухвалив неправильне рішення, і ракету було випущено, а літак – уражено", – сказав генерал.
Він додав, що в Організації цивільної авіації Ірану не знали про інцидент, тому спочатку заперечували можливість ракетного удару по українському літаку. Гаджизаде повідомив, що після інциденту приїхав у Тегеран і розповів про те, що трапилося. Коли всю інформацію зібрали, влада Ірану офіційно повідомила про інцидент.
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...
У Білорусь залетіла рекордна кількість "Шахедів" під час атаки РФ по Україні 22 листопада. На даний момент зафіксували 10 дронів, передають Патріоти України з посиланням на моніторингову групу "Беларускі Гаюн". "Понад 10 "Шахедів" за ніч залітали в Бі...