Європа шукає нових постачальників газу, щоб позбавитися російської монополії. І рятівником ЄС може стати Алжир – північноафриканська держава. Про це пише S&P Global, передають Патріоти України.
Ще 1981 року на тлі холодної війни тодішній президент США Рональд Рейган застерігав Європу щодо Москви. Він зазначав, що залежність регіону від радянських енергоносіїв зростає і закликав шукати інші джерела газу. Радив він звернути увагу на Африку. Сьогодні через 41 рік ситуація повторюється. Москва нарощує агресивну політику, шантажуючи Євросоюз газом.
Зараз Європа за допомогою США шукає альтернативні джерела "блакитного палива", щоб не залежати від РФ. І головним претендентом є Алжир. Ця африканська країна на сьогодні знаходиться на третьому місці за обсягами постачання газу до ЄС (перші два займають РФ та Норвегія). У 2021 році вона через свої трубопроводи та термінал ЗПГ продала європейцям 34 млрд кубометрів "блакитного палива" - близько 8% від загального обсягу на ринку. І вона готова постачати більше.
Повністю замінити російський газ на європейському ринку Алжиру не вдасться - у 2021 році "Газпром" поставив європейцям близько 130 млрд кубів. За оцінками експертів, Алжир може продати ЄС додатково 7 млрд. кубометрів газу. Навіть такі скромні обсяги позитивно позначаться на ситуації на ринку, а також зменшать енергетичну залежність Європи від Росії.
Додаткове постачання газу до Європи може забезпечити і Норвегія. Експерти вважають, що країна має змогу наростити обсяги ще на 13 млрд кубів на рік. Варто зазначити, що наприкінці 2021 року Росія знову вдалася до газового шантажу Європи. Вона різко обмежила постачання в регіон "блакитного палива", чим посилила дефіцит та загострила енергетичну кризу. Біржові ціни на газ почали бити рекорди. Натомість Москва відкрито вимагала поступок своєму газопроводу “Північний потік - 2”. Особисто президент РФ Володимир Путін публічно заявляв, що ЄС отримає додаткові обсяги лише після сертифікації та запуску труб, що порушують європейське антимонопольне законодавство.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...