Якщо не можна, але дуже хочеться: "Слуги" звільняють Ситника

Владна фракція іде на пряме порушення взятих Україною зобов'язань щодо незалежності антикорупційних органів

Нардепи фракції "Слуга народу" подали законопроєкт змін до закону про Національне антикорупційне бюро, яким розширюють можливість звільнення директора відомства.

У пояснювальній записці зазначається, що якщо суд виніс рішення про адміністративне правопорушення директора НАБУ, пов’язане з корупцією, парламент може розглянути звільнення посадовця.

Ініціаторами законопроекту є нардепи "Слуги народу" Олександр Дубінський та Олександр Качура.

"У разі набрання законної сили рішенням суду про притягнення директора НАБУ до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, директора НАБУ може бути звільнено з посади рішенням Верховної Ради України", - йдеться у законопроекті.

Нагадаємо, 6 березня нардепи внесли до Верховної Ради законопроєкт про зміни до закону про Національне антикорупційне бюро України.

Генпрокуратурою стосовно директора НАБУ Артема Ситника було складено адмінпротоколи стосовно його відпочинку у мисливському господарстві на Рівненщині, який нібито оплатили інші люди, і директор НАБУ не вказав суму у декларації. Ситник нібито не сплатив кошти за проживання під час свого відпочинку в сумі 25 тисяч гривень.

Згодом Сарненський суд Рівненської області визнав Ситника винним в адміністративному порушенні під час відпочинку в Рівненській області та присудив штраф.

"Путін повинен це врахувати": Сікорський припустив, скільки Україна здатна захищатися без допомоги США

неділя, 23 лютий 2025, 22:59

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...

Малюк заявив, що СБУ знайшла ефективну протидію російським розвідувальним дронам

неділя, 23 лютий 2025, 22:24

Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...