Артилеристи 30 ОМБр провели тестові стрільби придбаними Міноборони України в чеської компанії Czech Defense Systems a.s. 100-мм пострілами УОФ12, зазначають Патріоти України.
Повідомляється, що загалом, під час "апробовування боєм" на Рівенському полігоні було здійснено 16 пострілів у різних режимах роботи підривника на уповільнення й фугасну дію. Кожен з імпортованих пострілів спрацював штатно.
За випробуваннями уважно стежили представники групи Центру контролю якості боєприпасів Командування Сил логістики ЗСУ, які провели візуальний огляд УОФ12 та заміряли початкову, мінімальну, середню та максимальну швидкість під час стрільб.
Військові заміряли початкову, мінімальну, середню та максимальну швидкість під час стрільб чеськими снарядами з МТ-12 "Рапіра"
За результатами перевірки військові дійшли до висновку, що придбані в Чехії снаряди УОФ12 відповідають заявленим технічним характеристикам.
Нагадаємо, про цю закупівлю стало відомо після звинувачень зроблених народним депутатом Михайлом Бондарем, котрий повідомив про "вчинення кримінального правопорушення" Генпрокурору України.
За версією нардепа, закуплені Міноборони торік в Чехії 5000 пострілів УОФ12 були виготовлені в СРСР ще у 1986-1988 роках й раніше списані міноборони Болгарії. Окрім підозри щодо кондиційності снарядів, Михайло Бондар також стверджував, що вони закуплені за набагато вищою ціною – вартість цих снарядів склала 760 євро за одиницю, тоді як начебто аналогічні відремонтовані постріли коштують на ринку ЄС від 295 до 470 євро за одиницю.
Своєю чергою, в Міноборони відкинули звинувачення й назвали ці дії "інсинуацією, політиканством та несумлінною конкурентною боротьбою".
Як пояснили представники оборонного відомства, УОФ12 були закуплені за укладеним державним контрактом відповідно до потреб Збройних Сил України, через значний дефіцит у яких виник через пожежі на арсеналах озброєння.
У 2020 році ці боєприпаси пройшли ремонт із розбором всіх елементів, заміною пороху, пороховмісних складових та укомплектовані підривачами 2019-2020 років виготовлення, а їх ресурс зберігання складає не менше ніж 10 років при фінансовій гарантії не менше ніж 24 місяці
Постачальником було підтверджено визначені гарантійні строки служби, зберігання та технічні характеристики, що відповідають новій продукції й категорії.
Щодо ціни, то було пояснено, що була проведена відповідна тендерна процедура, у якій взяли участь дві компанії. Czech Defense Systems a.s. запропонувала відремонтовані боєприпаси, а інша компанія нові, за ціною на 30 % більшою. Обрали більш економний варіант.
Закуплені у Czech Defense Systems a.s. 100-мм постріли УОФ12 під час стрільб на полігоні
"У разі виявлення будь-яких відхилень від технічних умов цих боєприпасів вони будуть повернуті постачальникові. Їхній постачальник дуже відома компанія України, яка дорожить своєю репутацією. Вони теж зацікавлені в тому, щоб ця продукція була якісною. А всі спекуляції, інсинуації навколо цього питання націлені на підрив довіри до Міністерства оборони", — наголосив заступник Міністра оборони Олександр Миронюк, відповідаючи на питання щодо закуплених 100-мм снарядів під час онлайн конференції "Про стан реалізації ДОЗ-2021 та перспективи переозброєння української армії новими зразками озброєння", яка пройшла 16 квітня ц.р.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...