Влада Білорусі заявила, що не рекомендує іноземним авіаперевізникам використовувати повітряний простір України нібито через "сумніви в безпечності" польотів над Україною, а також звернеться до Ради Міжнародної організації цивільної авіації ICAO для "оцінки правомірності рішення" країн, які заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір. Про це йдеться в заяві Департаменту авіації Міністерства транспорту Білорусі, передають Патріоти України.
"Білорусь збирається звернутися до Ради ICAO для оцінки правомірності дій України та інших країн, які в односторонньому порядку, порушуючи міжнародні зобов’язання, встановили заборони й обмеження на використання свого повітряного простору білоруським авіаперевізникам - для розгляду забезпечення державами-членами узгодженості у заходах щодо ідентичних випадків, а також юридичної кваліфікації погрози застосування сили з боку України щодо білоруського цивільного літака у 2016 році", - мовиться в повідомленні.
У зв'язку з таким рішенням у Департаменті звинуватили Україну в порушенні Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію, двосторонньої угоди від 1995 року та дорікнули, що Україна ввела обмеження "без попередніх переговорів для врегулювання можливих розбіжностей".
"З огляду на ці інциденти є сумніви у достатньому забезпеченні Україною безпеки польотів, а також її об’єктивності та неполітизованості у ставленні до Білорусі. У зв’язку з цим авіаційні органи влади Білорусі не радять міжнародним авіаперевізникам використовувати повітряний простір України", - додають в заяві.
Крім цього, в Департаменті дорікнули "низці державам, зокрема й Україні", що вони обурилися інциденту з Ryanair, коли затримали Романа Протасевича, але натомість не було "подібного ажіотажу довкола екстреної посадки рейсу Ryanair з Дубліна до Кракова у Берліні цього тижня також через повідомлення про замінування".
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...