Влада Білорусі заявила, що не рекомендує іноземним авіаперевізникам використовувати повітряний простір України нібито через "сумніви в безпечності" польотів над Україною, а також звернеться до Ради Міжнародної організації цивільної авіації ICAO для "оцінки правомірності рішення" країн, які заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір. Про це йдеться в заяві Департаменту авіації Міністерства транспорту Білорусі, передають Патріоти України.
"Білорусь збирається звернутися до Ради ICAO для оцінки правомірності дій України та інших країн, які в односторонньому порядку, порушуючи міжнародні зобов’язання, встановили заборони й обмеження на використання свого повітряного простору білоруським авіаперевізникам - для розгляду забезпечення державами-членами узгодженості у заходах щодо ідентичних випадків, а також юридичної кваліфікації погрози застосування сили з боку України щодо білоруського цивільного літака у 2016 році", - мовиться в повідомленні.
У зв'язку з таким рішенням у Департаменті звинуватили Україну в порушенні Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію, двосторонньої угоди від 1995 року та дорікнули, що Україна ввела обмеження "без попередніх переговорів для врегулювання можливих розбіжностей".
"З огляду на ці інциденти є сумніви у достатньому забезпеченні Україною безпеки польотів, а також її об’єктивності та неполітизованості у ставленні до Білорусі. У зв’язку з цим авіаційні органи влади Білорусі не радять міжнародним авіаперевізникам використовувати повітряний простір України", - додають в заяві.
Крім цього, в Департаменті дорікнули "низці державам, зокрема й Україні", що вони обурилися інциденту з Ryanair, коли затримали Романа Протасевича, але натомість не було "подібного ажіотажу довкола екстреної посадки рейсу Ryanair з Дубліна до Кракова у Берліні цього тижня також через повідомлення про замінування".
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...