Є три програми: Маркарова розкрила механізм надання військової допомоги США Україні

США створили три програми виділення військової допомоги Україні. Одна з них Presidential Drawdowns -активно функціонує зараз і передбачає безкоштовну передачу зброї безпосередньо із "запасів" американської армії. Дві інші, USIA та FMF, передбачають закупівлю озброєнь на ринку. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода розповіла пані посол України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова, передають Патріоти України.

Як зазначила вона, головні питання, які стоять зараз у плані підтримки ЗСУ, – це потреби (що саме потрібно і в якій кількості), можливості (де взяти зброю, як швидко її підготувати та доставити) і механізми (як це зробити та профінансувати).

На сьогодні американський Конгрес вніс уже дві зміни до держбюджету, що "ще раз показує, наскільки наш ключовий союзник готовий швидко розглядати питання щодо України".

"Щойно війна почалася, були перші зміни до бюджету – 13,6 млрд доларів загальний пакет, усередині якого була військова частина, і тепер великий другий пакет на 40 млрд змін до бюджету, в яких теж понад 20 млрд – це частина якраз безпекова.

Там три програми. Одна програма Presidential Drawdowns – це те, про що ми чуємо, коли президент Байден виділив таку кількість озброєння", – пояснила пані дипломат.

За словами Маркарової, вказана програма працює швидко, "бо з моменту ухвалення до моменту, коли ми можемо це отримати, минають буквально дні".

Дві інші програми – це USIA та FMF, які передбачають закупівлю необхідного для Збройних сил України. Конгрес виділив на це додаткові кошти.

Одним із цих механізмів оперує Пентагон, іншим – Державний департамент. Вони також використовуються на цьому етапі війни.

"Якщо ви подивитесь, останні кілька виділень були комбінацією і Presidential Drawdowns, і закупівель. Тому всі ці три програми зараз активно використовуються, всі ці три програми досі мають виділений ресурс і пріоритет", – сказала пані посол.

Законопроєкт про ленд-ліз, ухвалений трохи більше двох місяців тому, – це додатковий інструмент і він працює трохи по-іншому.

"Це надання того, що є у власності, за різними програмами оренди або лізингу. Цей інструмент поки не використовується, тому що в нас є три поточні програми, які працюють, за якими можна виділити як те, що вже є на озброєнні, так і купити нове в індустрії", – пояснила Маркарова.

Вона наголосила, що всі необхідні механізми для роботи ленд-лізу має розробити американська сторона. На запитання про те, чи буде "ленд-лізова" зброя тільки виробництва США, пані дипломат відповіла: "Зазвичай ти можеш віддати в лізинг або в оренду те, чим ти володієш, але це не означає, що воно має бути тільки якогось одного виробництва".

"Небезпечні слова": Кремль налякали заяви Макрона і Кемерона про війська в Україні та удари по РФ

п’ятниця, 3 травень 2024, 15:30

Прессекретар російського правителя Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі стурбовані та вважають "небезпечними" і такими, що "нагнітають напруженість" останні заяви президента Франції та очільника МЗС Великої Британії щодо можливої присутн...

Ворог стягує сили! До 500 тисяч військових: Чисельність російських військ в Україні значно збільшилася, - Павлюк

п’ятниця, 3 травень 2024, 15:22

Чисельність російських військ на території України значно збільшилася з 2022 року. На тимчасово окупованих територіях перебуває від 510 000 до 513 000 російських військовослужбовців. Про це заявив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олек...