Є важливий момент: Командир пояснив, чим замінити демобілізацію в Україні, і чому вона не потрібна до завершення війни

Командир 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр" полковник Павло Паліса виступив проти демобілізації до кінця війни. Військовий вважає, що набагато важливіше отримати можливість частіше проводити ротації для відновлення боєздатності підрозділів ЗСУ. Для цього в Сили оборони потрібно мобілізувати більше людей. Про це Паліса сказав в інтерв'ю виданню "Суспільне", передають Патріоти України.

Військовий упевнений, що залучення до лав української армії більшої кількості людей може допомогти бійцям, які тривалий час перебувають на передовій, відновити моральний та фізичний стан.

Таким чином підрозділи ЗСУ, пояснив він, матимуть можливість проводити ротації частіше, з більшою періодичністю відновлювати боєздатність та менше часу проводити на передньому краї.

"Фізичне та психологічне навантаження зменшиться. У бійців буде можливість відпочити, побути з сім'єю. А у командирів буде можливість більше часу приділити тренуванням та впровадженням тих моделей бою, які зараз актуальні", – додав Паліса.

Крім того, як вважає командир бригади, люди, які в строю з початку повномасштабного вторгнення Росії або ті, які прийшли до армії ще раніше, це головні носії бойового досвіду.

"І цей досвід їм треба буде передати. Наступний момент: 36 місяців. Після 36 місяців можна вважати, що вже те майбутнє, за яке ми боремося, настало? Ні", – упевнений він.

Нагадаємо, що у законі про мобілізацію №10449, який набуде чинності 18 травня, немає норми про демобілізацію. Перед розглядом законопроєкту в другому читанні з його редакції за зверненням головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського та міністра оборони Рустема Умєрова прибрали положення, яке передбачало демобілізацію через 36 місяців служби.

"Ніхто не стукає у двері": Західні компанії не готові повертатися в Росію на умовах Кремля, - Bloomberg

п’ятниця, 18 квітень 2025, 12:52

Володимир Путін доручив уряду створити нову правову основу для іноземних компаній, які в майбутньому можуть захотіти інвестувати в Росію. Це, за даними Bloomberg, є найбільш конкретним сигналом того, що Москва готується до зняття санкцій і повернення з...

Справа не лише в позиції Трампа: Експерт оцінив, чи зможе Україна купити у США 10 ЗРК Patriot

п’ятниця, 18 квітень 2025, 12:18

Сполучені Штати здатні випускати на рік 12-16 пускових систем до зенітно-ракетних комплексів Patriot, що становить близько двох дивізіонів. Про це в ефірі 24 Каналу повідомив заступник гендиректора компанії із виробництва засобів радіоелектронної борот...