Україна та її європейські союзники вступають у "критичні" кілька тижнів до інавгурації обраного президента США Дональда Трампа. На кону не тільки суверенітет і незалежність України, а й довгострокові інтереси безпеки самої Європи. Про це заявило видання Financial Times, передають Патріоти України.
Європейські лідери давно стверджують, що ніяке врегулювання не повинно нав'язуватися "через голови" українців.
"Але Європа навряд чи перебуває в кращому становищі, щоб силою прокласти собі шлях до столу переговорів. Рука Макрона ослаблена політичним паралічем у Франції. Німеччина зайнята федеральними виборами і може не мати нового уряду до початку літа. Зростання в ліпшому разі слабке, а державні фінанси всюди напружені", - підкреслюють журналісти.
Макрон вважає, що для Європи важливо взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку, додає ЗМІ. Європейці щосили намагаються виробити свій власний внесок у будь-яке мирне врегулювання в Україні. За винятком Угорщини та Словаччини, держави-члени ЄС разом із союзниками у Великій Британії та Норвегії прихильні до збереження підтримки України.
Прагматичним сигналом видання назвало схвалення спецпредставником Трампа з питань України Кіта Келлога дозволу використовувати для ударів по Росії далекобійну американську зброю. Він заявив, що це дасть новому президенту важіль впливу на Москву.
Україна вперше, можливо, з часів Кримської війни XIX століття змінила ситуацію і розклад у Чорному морі. Про це в етері "Еспресо" розповів військовий експерт, директор New Geopolitics Research Network, заступник директора Центру дослідження армії, конв...
Офіцер ЗСУ, підполковник Сергій Цехоцький сказав в етері телеканалу "Еспресо", що на Покровському напрямку ЗСУ щоденно знищують понад 400 окупантів, передають Патріоти України. "Просування ворога майже відсутнє, хоча окупанти намагаються здійснювати ок...