Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат розповів, чи з’являться в Україні тренувальні центри з підготовки пілотів літаків F-16. Про це він сказав в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо того, що Румунія та Нідерланди домовилися про створення тренувального центру для пілотів винищувачів F-16, і коли такі навчання відбуватимуться, передають Патріоти України.
"Щодо конкретного центру в Румунії – тут терміни мені, чесно кажучи, не відомі. Я не думаю, що це буде так, мабуть, швидко. Це близько до України, це зручно, безумовно. Але не знаю стосовно термінів, коли вони зможуть облаштувати там центр для підготовки", - зазначив Ігнат.
Він підкреслив, що чим більше таких центрів буде, тим краще, адже "нам треба перенавчати всіх пілотів". "На це треба і центри, і тренажери, і інструктори", - сказав речник.
Ігнат нагадав, що Великобританія вже навчає випускників Харківського університету Повітряних сих – це і пілоти, і авіаційні фахівці, які проходять базову підготовку.
"Але де як не в Сполучених Штатах найкраще можна зробити перенавчання пілотів? Тому все ж таки треба більше сьогодні, мабуть, розраховувати на ті центри, які вже функціонують, які є дієві, і які допоможуть швидко впоратися з тим завданням, яке стоїть перед нами", - сказав Ігнат.
Він додав, що доки не буде навчено хоча б першу кількість льотного складу, літаки F-16 не будуть в Україні. На запитання, чи можуть такі тренувальні центри бути створені в Україні, аби пілоти, які повертаються до України, навчали тут інших пілотів, Ігнат сказав: "Це очевидно і безумовно. Тому що, якщо ми переходимо на цей літак, ми повинні мати базу підготовки".
Він додав, що Харківський університет був основним центром підготовки курсантів, а далі вони навчалися та тренувалися в Чугуївській навчальній бригаді, де вони проходили льотну практику.
"І далі вони практикували вже у військових частинах. В кожній частині є тренажери, майже в кожній… Також був у нас центр підготовки в Миколаївській області…, де відбувалося і перенавчання на різні типи літаків", - розповів речник. Так, він зауважив: "Безумовно, такі центри будуть. Коли ми переходимо на цей тип літака, нам треба буде вчити людей постійно. Це безперервний процес. Навчання пілотів відбувається цілодобово, скажімо так".
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...