"Ви можете розраховувати на мене, український уряд може найняти приватних підрядників, які вже знають, як управляти F-16, це придбає Вам час і допоможе виграти війну", - “Two Dogs”.
Один з найдосвідченіших військових льотчиків США Ден Гемптон “Two Dogs”, якого називають «найсмертоноснішим пілотом F-16», озвучив ідею, яка б допомогла швидко перетворити повітряний простір над Україною в безпольотну зону для росіян.
Він пропонує, аби пілотувати F-16 в Україні дозволили західним приватним льотчикам, і готовий захищати українське небо особисто. Свою думку він висловив у нещодавньому інтерв’ю “Голосу Америки”, передають Патріоти України.
Так, Гемптон детально розповів про можливості літаків F-16 та проаналізував виклики, які стоять перед Україною та українськими пілотами з огляду можливого надання цих літаків.
Враховуючи, що навчання займатиме тривалий час і для цього необхідно вивезти з України на Захід її найкращих пілотів, Гемптон озвучив іншу ідею, яка б дала змогу швидко захистити українське небо.
«Можливе короткострокове рішення для українського уряду — це найняти приватних підрядників, які вже є пілотами F-16», — запропонував Ден Гемптон. Він визнав, що «це питання політики», яке спершу мають організувати уряди, однак він вважає такий варіант «дуже можливим». Гемптон особисто погодився захищати небо України на F-16, якщо така опція стане доступною для приватних західних пілотів.
«Україна бореться проти Росії. Я маю на увазі, що це чорно-білий конфлікт, це добро проти зла, тут немає питань, хто правий, а хто винен. Тому я думаю, що в цьому дусі уряди, які можуть надавати ці послуги, повинні це робити, і я сподіваюся, що вони це зроблять. Я навіть поїду сам, я стану номером один, можете на мене розраховувати», — запевнив Гемптон.
На його думку, таке рішення допомогло б Україні виграти час, а зрештою і війну”. «Коли війна закінчиться, ви зможете зосередитися на відправленні своїх пілотів за кордон», — нагадує він, підкреслюючи, що наразі досвідчені військові льотчики потрібні Україні «прямо зараз». «І в кожному пілоті, якого ви посилаєте в Аризону, на одного пілота менше, який зараз може змінити хід боротьби. Тож я думаю, що виходом є протиповітряні системи, ракети, але також принаймні подумайте про те, щоб найняти приватних військових підрядників для виконання польотів над Україною — не деінде, а саме у небі над Україною», — запропонував він.
У такому випадку, припустив Гемптон, для України можна було б організувати придбання F-16 — «тому що вони найдоступніші, і вони вже є в Європі». Серед європейських країн, які мають на озброєнні ці американські літаки — ВПС Польщі, Нідерландів, деяких скандинавських країн, F-16 є і в самих США, нагадав пілот.
Далі, коли політичний аспект цього питання буде вирішено, необхідно було б «знайти людей, здатних керувати цими літаками, які вже мають тисячі годин польотів на цих літаках і не потребують навчання».
«Це більш швидке рішення, аніж відправляти українських пілотів до США та відправляти їх на програму навчання. Це буде добре, коли війна закінчиться, але ви повинні спочатку виграти війну, і це один зі шляхів зробити це», — вважає американський пілот. Він також запевнив, що «доступ до таких пілотів є» і достатньо американських та європейських пілотів були б готові літати в Україні на F-16 як приватні підрядники. «Це цілком здійсненний варіант. Тож сподіваюся, люди, які при владі у вашій країні, почують це і, можливо, задумаються над цим», — підсумував пілот.
Гемптон також наголошує, що іншою складовою термінового захисту українського повітряного простору мають бути ракетні системи «земля-повітря» та сучасна протиповітряна зброя, яку Захід може передати Україні.
«Таким чином якщо російські ВПС залетять в український повітряний простір, вони не повернуться. І повірте мені, я бачив це не у своїх ВПС, але в інших ВПС, що коли хтось вилітає вранці і не повертається, це створює проблеми з бойовим духом серед людей, які залишилися там. І я думаю, що зараз у росіян дуже серйозна деморалізація, оскільки вони втрачають так багато людей», — переконаний американський пілот-ветеран.
Він наполягає, що потреба «перетворити повітряний простір над Україною в безпольотну зону для росіян» залишається однією з найважливіших для ЗСУ.
«Ніхто ніколи не вигравав війни з повітря. Я бачив, як це намагались зробити раніше. Наші країни пробували. Не можна виграти війну з повітря, але можна програти війну, якщо ви не контролюєте повітряний простір», — нагадує він.
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...
Правоохоронці ідентифікували двох вбитих російськими військовими українських військовополонених біля села Новодмитрівка на Покровському напрямку. Про це повідомив заступник керівника департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту...