Екскерівник управління Міністерства внутрішніх справ у Запорізькій області Володимир Серба, якого звинувачують у організації розгону місцевого Майдану, тривалий час був у розшуку. Але 1 липня особисто з’явився на засідання Жовтневого районного суду Запоріжжя, зазначають Патріоти України. Великий матеріал на цю тему підготував та оприлюднив проєкт Watchers Media.
Примітно, що за даними аналітичної бази Opendata, Серба й досі перебуває у розшуку - з 7 липня 2014 року.
Як написала представниця потерпілих Олена Яркіна у своєму фейсбуці, Серба з’явився на слухання особисто. У коментарі Watchers вона повідомила, що фотографій Серби у засіданні 1 липня не зробила.
"Сьогодні (1 липня) до Запоріжжя повернувся обвинувачений в розгоні запорізького Майдану (відбувся 26 січня 2014-го - ред.) - екскерівник Запорізького обласного управління МВС України (Володимир Серба - ред.), який перебував у розшуку", - написала вона.
За її словами, 1 липня Серба з’явився на судове засідання в Жовтневому районному суді Запоріжжя.
"..Пояснив причини своєї неявки у судові засідання тим, що він не переховувася за межами України, а просто не знав про кримінальне провадження відносно нього. До того ж він раптово дізнався - у березні 2020 року - про цей факт, але з’являтись до суду не бажає через страх підхопити коронавірус. А адвокат не міг з’являтись до суду через свою хворобу", - зазначила Яркіна у своїй публікації.
На підтвердження своєї особи, як стверджує Олена Яркіна, Серба надав закордонний паспорт, заявивши, що українського у нього не має. Його він начебто загубив у Росії.
"Перед початком судового засідання, в місцевому відділку поліції (Олександрівський відділок поліції Дніпровського відділку поліції в міста Запоріжжя) пояснили, що Серба не перебуває в жодній базі осіб, що розшукуються, тому затримати особу поліціянти не мають підстав", - написала адвокатка.
Під час судового засідання, яке відбулося 1 липня, суд змінив Сербі запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов’язання. Відповідне рішення ухвалила суддя Юлія Пивоварова.
Нагадаємо, що колишнього керівника запорізької міліції Володимира Сербу звинувачують у насильницькому розгоні запорізького Майдану 26 січня 2014 року, а також у зловживанні владою.
Зазначимо, Серба очолив міліцію Запорізької області у березні 2010 року після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича. Раніше він був керівником Єнакіївського міського відділу внутрішніх справ Донецької області, управління внутрішньої безпеки в Донецькій області, служив у департаменті внутрішньої безпеки головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС.
Прокуратура Запорізької області скерувала обвинувальний акт у даній справі до Орджонікідзевського районного суду ще у 2015 році.
15 січня 2016 року захисниця Серби - Ірина Бєлік - просила повернути документ на доопрацювання прокуратурі. Суд відмовив.
Після початку судового розгляду у 2018 році адвокатка заявила відвід судді Наталі Рибалко. Вона мотивувала відвід тим, що в 2014 році суддя розглядала клопотання щодо обрання запобіжних заходів майданівцям. Суд задовольнив відвід.
В подальшому ще двоє суддів брали самовідводи. Провадження надійшло на розгляд судді Вадиму Ходько. Втім, у липні 2019 року через завершення терміну відрядження судді Ходько, його замінила суддя Вікторія Калюжна.
Але і вона взяла самовідвід, адже ухвалювала рішення у даній справі під час досудового слідства.
Відтак глава Орджонікідзевського районного суду скерував до апеляційної інстанції подання щодо зміни підсудності справи. Причиною стало те, що в установі не залишилось суддів, які б могли розглядати справу Серби.
Таким чином Апеляційний суд визначив підсудність даної справи за Жовтневим райсудом Запоріжжя.
Нагадаємо, 26 січня 2014 року на площі перед адміністративною будівлею пройшов мітинг з участю понад трьох тисяч людей, які вимагали люстрації центральної та місцевої влади. Після повідомлення очільника області про те, що свій пост він не покине і з Партії регіонів не вийде, учасники акції протесту спробували проникнути в будівлю.
Ввечері того ж дня тітушки та правоохоронці, застосовуючи силу, "зачистили»"місцевий Майдан. Під час розгону силовики затримали близько 50 учасників Євромайдану в Запоріжжі, більш ніж сотня людей зазнали травм.
Міліція відтіснила учасників Майдану від будівлі облдержадміністрації В результаті сутичок перед адміністрацією трьох людей госпіталізували з осколковими пораненнями. Згодом силовики відкрили провадження за фактом спроби захоплення адмінбудівлі.
Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...
Чинному судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді за рішення в інтересах міністерства оборони РФ. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передають Патріоти України. "За процесуального керівництва Офісу Гене...