"Якщо казати про карабаський конфлікт, я абсолютно впевнений, що Алієв почав військову операцію - у якій, з точки зору Азербайджану, є своя логіка: відновлення територіальної цілісності - зі схвального кивка Москви. Москва ненавидить режим Пашиняна, незважаючи на все його прислужництво у зовнішньополітичному плані перед Росією. Проте, прихід людини до влади в результаті народного обурення проти правлячої клептократії, для Путіна - це така ж особиста образа, як свого часу лом в дупі полковника Каддафі", - пояснив Піонтковський.
"Тому метою Москви спочатку було дати деякий урок режиму Пашиняна і навіть, можливо, за сприятливого розвитку подій повернути колишніх друзів Москви до влади - Кочеряна", - зазначив він.
При цьому Піонтковський звернув увагу на "дивовижний текстуальний збіг риторики Алієва з методичками кремлівських пропагандистів - про "соросят", які прийшли до влади в Єревані, про здійснений Пашиняном "переворот", "помаранчеву революцію", "кольорові революції", про "русофобські настрої" тощо.
Зміни у ці попередні плани Москви, на думку політолога, внесла несподівана участь в даному конфлікті Туреччини, "дуже сильного регіонального гравця", через що "ситуація стала зовсім некерованою".
"Звичайно, один з мотивів Путіна - це подолати міжнародну ізоляцію, яка нині намічалася після подій в Білорусі та отруєння Навального, і показати себе значущим політичним діячем. Частково це вже досягнуто. Макрон вже телефонує Путіну і знову повторює, що без Путіна у світі неможливо вирішити жодної геополітичної проблеми. Це та людина (Макрон - ред.), яка ще кілька днів тому обурювався, стверджуючи, що з президентом Франції не можна розмовляти як з російським селянином і так нахабно брехати йому в обличчя", - зазначив експерт.
"Частково Путін своїх цілей досяг, але за рахунок нового кривавого конфлікту, який загрожує взагалі вилитися, не побоюся цього слова, в нову світову війну", - підсумував Піонтковський.
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...