Хіти тижня. Андрій Первозваний, Аскольдове хрещення, княгиня Ольга: Предстоятель ПЦУ Епіфаній розвінчав міф про дату хрещення Русі як 988 рік

Християнство в Київську Русь приніс не Володимир Великий. На українських землях проповідував ще апостол Андрій Первозваний. Міфи про хрещення Київської Руси розвінчав Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній. Текст про те, звідки ж насправді прийшло християнство до наших предків, опублікували на офіційній сторінці ПЦУ у Facebook, зазначають Патріоти України.

"Ця подія фактично стала моментом духовного народження нашої держави. Неможливо применшити заслуги святого князя Володимира Великого, завдяки якому християнство стало загальнодержавною релігією, стимулювавши стрімкий розвиток духовного життя, культурних і торговельних шляхів, освіти, науки, письменства, сприяючи розбудові дипломатичних контактів з усім християнським світом", - йдеться в дописі.

Можна говорити про те, що після хрещення Руси-України 988 року була остаточно заснована Київська митрополія.

"Але сама наша Українська православна церква, її коріння й витоки направду сягають набагато глибше, аж до часів проповіді на українських землях святого апостола Андрія Первозванного. Святий Володимир Великий став ніби хрещеним батьком Руси-України, але не він був першим, хто приніс християнство на українські землі", - наголошують у ПЦУ.

За кілька десятиліть до нього, 955 року, хрещення прийняла його бабуся, свята рівноапостольна княгиня Ольга. Задовго до хрещення Русі за її велінням по всій тоді ще язичницькій Київській державі зводилися храми, а сама вона, як ревна християнка, поширювала Боже слово серед народу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як княгиня Ольга потрапила до арсеналу російської пропаганди

Століттям раніше християнську віру прийняв князь Аскольд. І за неї постраждав, ставши одним з перших київських мучеників.

У тому ж таки ІХ столітті на Закарпатті проповідували святі рівноапостольні просвітителі Кирило і Мефодій, і під час подорожі до Херсонеса ще 861 року святий Кирило на власні очі бачив Псалтир і Євангеліє, написані "руськими письменами".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кирило і Мефодій створили один із перших слов'янських алфавітів

"Тож насправді християнство було поширене в Київській державі задовго до 988-го. Хрещення Руси-України стало підсумком тривалого процесу зростання церкви серед наших предків і позначило новий етап її буття та розбудови", - підсумували в ПЦУ.


Авто Шефіра перед замахом "оточили": Випадковий свідок нападу розповів подробиці

середа, 22 вересень 2021, 13:58

За словами свідка, він почув якийсь тріск під час стрілянини. З'явився перший свідок замаху на помічника президента України Сергія Шефіра. Він виявився будівельником, його об'єкт знаходиться в селі Трипілля Обухівського району, повідомляють Патріоти Ук...

"Нехай до нас їздять мирні люди": Продюсер Кондратюк вимагає у Зеленського заборонити виступи зірок РФ в Україні

середа, 22 вересень 2021, 13:30

Український шоумен Ігорь Кондратюк створив петицію, де вимагає у Зеленського негайно заборонити будь-які гастролі, виступи на фестивалях і корпоративи знаменитостей з Російської Федерації. Він проти того, щоб один артист виступав і для росіян-окупантів...