За словами співрозмовника агентства, в даний час таке зобов'язання закріплено наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості №456 від 16 липня 2013 року "Про затвердження кваліфікаційних вимог до керівників та заступників керівників експлуатуючих організацій".
Джерело зазначило, що проти невключення відповідної кваліфікаційної вимоги виступають Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), представник якого входить до комітету з призначень, а також Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ).
В кінці листопада 2019 року Кабінет міністрів звільнив президента "Енергоатому" Юрія Недашковського, призначивши тимчасово виконуючим обов'язки президента НАЕК гендиректора Рівненської АЕС Павла Павлишина.
До речі, Павлишин керує Рівненською АЕС з 2012 року, а взагалі на керівних посадах в АЕС з 1998 року, тобто має навіть більше, ніж п'ятирічний керівний стаж в "атомці". Раніше міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель назвав Павлишина головним претендентом на посаду глави "Енергоатома".
Нагадаємо, що обов'язки першого віце-президента - технічного директора НАЕК «Енергоатом» покладено на виконавчого директора з виробництва держпідприємства Валерія Кравця, про що свідчать дані на сайті компанії. Обов'язки віце-президента покладені на директора з фінансів та бюджетування Анжелу Депелян.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував питання проведення виборів під час війни. Він заявив, що це небезпечно. У неділю, 23 лютого, на пресконференції у президента запитали, чи тиснуть на Україну партнери стосовно виборів та за яких умов ...
Сполучені Штати максимально наблизились до підписання мирної угоди між Україною та Росією, але тепер сторони повинні піти на певні поступки. Про це заявив спецпредставник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф у неділю, 23 лютого, в ефірі телеканалу...