Хіти тижня. Як шкідливого кота: У Міжнародному трибуналі з морського права про незаконне затримання українських моряків Росію відверто "тицьнули носом"

Для юристів-міжнародників буде цікаво, як Російська Федерація ще з часів російської імперії спиралася на норми, які тепер відверто порушує.

Фред Соунс

Особливо — інцидент із підводним човном у шведських територіальних водах, нагадав у своєму виступі адвокат професор Фред Соунс, який входить у склад делегації України в Міжнародному трибуналі з морського права. Його слова наведені на Facebook-сторінці заступника міністра закордонних справ України Олени Зеркаль, передають Патріоти України.

Коментуючи дії Росії, він зазначив, що трибунал має юрисдикцію у справі щодо імунітетів українських військових кораблів та членів їхніх екіпажів. Виступ професора Соунса був присвячений правовим підставам запиту України про застосування тимчасових заходів та юрисдикції Трибуналу.

Ключові елементи з промови Соунса:

  • Запит України про тимчасові заходи має на меті захист її прав на повний імунітет військових кораблів від юрисдикції іншої держави.
  • У справі ARA Libertad трибунал пояснив, що військове судно "є вираженням суверенітету держави, прапор якої воно несе".
  • Імунітет військових кораблів передбачає, що інші держави не можуть арештовувати, затримувати їх, в інший спосіб заважати їм виконувати свої функції.
  • Абсолютний імунітет захищає як самі кораблі,так і їхні екіпажі, пасажирів, все на борту, враховуючи товари та обладнання.
  • Захоплення, тривале затримання військових суден Росією, кримінальне переслідування членів їхніх екіпажів порушує імунітет військових суден.
  • Росія, за ст. 30 UNCLOS, мала право лише вимагати залишити територіальне море, що кораблі й так уже робили.
  • Проігнорувавши запропонований Україною строк обміну думками, Росія порушила ст. 283 UNCLOS.

Гра з вогнем: До Києва їде емісар Трампа, домовлятись з Зеленським про таємну допомогу проти Байдена - ЗМІ

вівторок, 26 травень 2020, 0:18

Судячи з прес-конференції шостого президента, равно віддалений баланс тримати він не буде: "наживка" вже заглочена, і Україна ризикує вляпатись у міжнародний скандал, як іноземна держава, що посміла влізти у внутрішню політику США. Глава США Дональд Тр...

Межа «Мінська» - плани «А», «Б» і «С»: Як Зеленський домовлятиметься з Путіним щодо Донбасу

понеділок, 25 травень 2020, 23:50

Україна має плани «А», «Б» і «С» – так говорить президент Володимир Зеленський про закінчення війни на Донбасі. За рік зупинити її не вдалося, але план «А» – Мінські домовленості – все ще в силі, зазначають Патріоти України. Як довго цей формат ще п...