Хіти тижня. Як шкідливого кота: У Міжнародному трибуналі з морського права про незаконне затримання українських моряків Росію відверто "тицьнули носом"

Для юристів-міжнародників буде цікаво, як Російська Федерація ще з часів російської імперії спиралася на норми, які тепер відверто порушує.

Фред Соунс

Особливо — інцидент із підводним човном у шведських територіальних водах, нагадав у своєму виступі адвокат професор Фред Соунс, який входить у склад делегації України в Міжнародному трибуналі з морського права. Його слова наведені на Facebook-сторінці заступника міністра закордонних справ України Олени Зеркаль, передають Патріоти України.

Коментуючи дії Росії, він зазначив, що трибунал має юрисдикцію у справі щодо імунітетів українських військових кораблів та членів їхніх екіпажів. Виступ професора Соунса був присвячений правовим підставам запиту України про застосування тимчасових заходів та юрисдикції Трибуналу.

Ключові елементи з промови Соунса:

  • Запит України про тимчасові заходи має на меті захист її прав на повний імунітет військових кораблів від юрисдикції іншої держави.
  • У справі ARA Libertad трибунал пояснив, що військове судно "є вираженням суверенітету держави, прапор якої воно несе".
  • Імунітет військових кораблів передбачає, що інші держави не можуть арештовувати, затримувати їх, в інший спосіб заважати їм виконувати свої функції.
  • Абсолютний імунітет захищає як самі кораблі,так і їхні екіпажі, пасажирів, все на борту, враховуючи товари та обладнання.
  • Захоплення, тривале затримання військових суден Росією, кримінальне переслідування членів їхніх екіпажів порушує імунітет військових суден.
  • Росія, за ст. 30 UNCLOS, мала право лише вимагати залишити територіальне море, що кораблі й так уже робили.
  • Проігнорувавши запропонований Україною строк обміну думками, Росія порушила ст. 283 UNCLOS.

Успіхи є, але: Україна щомісяця виробляє до 36 САУ "Богдана", тоді як Франція 8 САУ CAESAR

понеділок, 28 квітень 2025, 16:56

Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...

"Жодних планів": Експертка з питань ядерної енергетики пояснила, чому РФ не передасть ЗАЕС під контроль США

понеділок, 28 квітень 2025, 16:50

У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...