Хіти тижня. "Мене змусили відкликати свій підпис. Після цього ми отримали оточення в Дебальцевому": Український генерал розповів, хто "поховав" "Мінськ-1"

За його словами, не виконавши умов Мінська-1, Україна не повинна була підписувати Мінськ-2.

Юрій Думанський

Колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Юрій Думанський розповів, чому були переписані мінські угоди про мирне врегулювання конфлікту на Донбасі, передають Патріоти України з 21 жовтня 2019 року.

Він нагадав про початок переговорного процесу, який проходив у 2014 році, активізувавшись після Иловайскої трагедії. "У Мінську-1 всі пункти були сформовані правильно. Там не було жодного політичного питання. Там були практичні питання: зупинитися, створити буферну 30-кілометрову зону (ми повинні були відійти на 15 км, і та сторона повинна була відійти на 15 км ). Після створення буферної зони припиняються активні бойові дії і здійснюється роззброєння незаконних збройних формувань. ми повинні їх роззброїти і передати під контроль ОБСЄ. Після цих заходів ми повинні були брати під контроль державний кордон, здійснити демілітаризацию району проведення бойових дій", - зазначив генерал.
За його словами, не виконавши умов Мінська-1, Україна не повинна була підписувати Мінськ-2. "А чому виник Мінськ-2? Старий склад ВР голосує за особливий статус Донбасу в першому читанні, потім формується новий склад ВР, який говорить, що нам не потрібен особливий статус. Після цього розривається переговорний процес. Ми розірвали переговорний процес по Мінську-1 . До нового року ми повинні були взяти під контроль державний кордон, здійснити демілітаризацію району, роззброїти незаконні збройні формування і створити відповідні умови для подальших вже політичних дій", - пояснив Думанський.
Він уточнив, що з вересня по грудень 2014 Україна здійснювала виведення техніки і озброєння відповідно до графіка і передавала її під контроль ОБСЄ. "Йшов процес згідно з підписаним документом про лінії зіткнення. Від України цей документ підписував я. Від Росії підписував генерал-полковник Олександр Ленцов, від "ДНР" - Захарченко, від "ЛНР" - Плотницький. Також ОБСЄ підписувала цей документ. Але потім в листопаді мене змусили відкликати свій підпис. Після цього ми отримали оточення в Дебальцеве. Це налякало ВР і в другому читанні вона прийняла особливий статус Донбасу. Ви розумієте, за допомогою яких дій змушували тоді прийняти цей статус", - пояснив генерал.

Спецслужби Польщі виявили пристрої, які, ймовірно, призначені для прослуховування засідання уряду

вівторок, 7 травень 2024, 11:59

У Катовіце, де 7 травня мало відбутися засідання Ради міністрів Польщі, спецслужби знайшли і демонтували пристрої для підслуховування. Про це інформує Reuters, передають Патріоти України. Як зазначається, у вівторок, 7 травня, Рада міністрів Польщі зби...

"Неслась інформаційна хвиля": У ГУР сказали, чи існує загроза Україні з боку Придністров'я

вівторок, 7 травень 2024, 11:28

Для України наразі немає загрози з території невизнаного Придністров’я. Принаймні серйозної, якщо подивитись об'єктивно. Таку думку висловив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону. Водноч...