Хіти тижня. Скрепний "Панцирь" не допоміг, або Як Туреччина дала ляпаса російській зброї (фото, відео)

Останнім часом Туреччина знищила в Ідлібі російської та радянської військової техніки сирійської армії на сотні мільйонів доларів, також чисельну кількість живої сили, включаючи "ихтамнетов".

В мережі вже є багато відео, де зображено знищення РСЗВ, САУ, танків та артилерії за допомогою безпілотників. Особливої уваги потребує ураження відомих новітніх російських ЗРГК "Панцирі С1". Про особливості бойового застосування турецьких БПЛА Bayraktar TB2 та TAI Anka, розповів Антон Міхненко, головний редактор Ukrainian Defense Review, передають Патріоти України.За словами Президента Туреччини, за станом на початок березня 2020 року війська його країни змогли знищити вісім "Панцирів" в сирійському Ідлібі. Безперечно російська сторона все заперечує, адже розуміє, що поточні бойові дії в Сирії свідчать, що "розпіарений" комплекс ППО насправді не є бездоганним, як про нього заявляється.

Чому ж туркам вдається успішно їх вражати? Відповідь потрібно шукати у площині можливостей безпілотних авіаційних комплексів власного виробництва Bayraktar TB2 та TAI Anka, тактиці їх застосування та професійної підготовки пілотів, що їх використовують. Фактично, турецькі військові продемонстрували, що вони здатні вміло використовувати власні БАК, професійно ставляться до оцінки ситуації в районах їх застосування, розуміються на тому, що не завжди радари ППО можуть "засікти" малорозмірні повітряні цілі, що вони мають, так звані, "мертві зони". Що знищувати зенітно-ракетні комплекси можна, в тому числі, під час їх пересування при цьому не лише власним озброєнням - високоточними боєприпасами, а й корегуючи удари тактичної авіації, як вдень, так і вночі.

Так, безперечно, трапляються помилки, що вже призвели до втрати кількох апаратів Bayraktar TB2 та TAI Anka, однак в цілому можна констатувати, що Туреччина вміло веде війну нового покоління, де роль дистанційно керованих безпілотних засобів ураження відіграє ключову роль, де життя людини – професіонала, на підготовку якого держава витратила значні ресурси, стає головною цінністю.

Україна має зробити висновки із процесу застосування турецьких ударних БАК в Сирії. Адже на оснащенні українського війська перебувають шість турецьких Bаyraktarів з керованими боєприпасами до них.

Їх професійне застосування в зоні ООС дійсно може не лише істотно підвищити обізнаність українського війська, а й забезпечить своєчасне нанесення точкових удари по важливих об’єктах противника. Ну, якщо трапиться ситуація, що безпілотник буде збитий російськими засобами ППО, то з одного боку ми втратимо лише "залізо", однак збережемо людські життя. З іншого, отримаємо чергові доказі для міжнародної спільноти російської присутності на окупованих територіях.

Хочуть "зіграти свою роль": Туреччина готова взяти зобов’язання щодо спостереження за можливим припиненням вогню в Україні

понеділок, 12 травень 2025, 17:48

Із заявою про готовність Туреччини взяти на себе зобов'язання спостереження за дотриманням можливого припинення вогню в Україні виступив міністр закордонних справ під час телефонної розмови з «коаліцією рішучих» партнерів Києва, повідомило джерело в мі...

"Це не питання до мобільних вогневих груп": Чмут пояснив, чому російські "Шахеди" завдають більше уражень у тилових містах

понеділок, 12 травень 2025, 17:44

Голова благодійного фонду «Повернись живим» Тарас Чмут пояснив, чому російські «Шахеди» долітають і завдають більше уражень у тилових містах. В інтерв’ю журналістці ТСН Наталії Нагорній він розповів, що ефективність мобільних вогневих груп і так була в...