Україна ухвалила всі закони щодо амністії членів незаконних збройних формувань на Донбасі у межах Мінських угод. Вона запрацює після проведення місцевих виборів у Донецькій і Луганській областях, коли на окупованих територіях буде обрано легітимну українську владу, повідомив 18 жовтня заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, передають Патріоти України.
Другий термін – це амністія щодо осіб, судом визнаних винними у певних злочинах. "Варто нагадати, що на виконання пункту 6 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року Верховна Рада проголосувала за внесений президентом України закон про недопущення переслідування, але він не був підписаний і так і залишився законопроєктом. Важливо, що в статті 5 є вичерпний перелік осіб, злочини яких не потрапляють під амністію. Щодо амністії – ми ухвалили всі необхідні законодавчі акти, потрібні для створення правого поля в контексті Мінських домовленостей", – роз'яснив Боднар.
Головною умовою звільнення вже визнаних відповідальними за події 14-го року осіб є законна влада на окупованих територіях.
"Повне або часткове звільнення може розглядатися тільки після обрання легітимної влади на окупованих територіях України, тобто після відновлення суверенітету. Рішення про застосування або незастосування амністії ухвалюється судом", – пояснив він. Крім цього, Боднар назвав злочинців, які не потраплять під амністію – це особи, які вчинили військові злочини і причетні до ккатастрофи малайзійського "Боїнга".
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...