Хіти тижня. Українські ударні безпілотники Bayraktar TB2 нарешті розпочали польоти

Після нещодавнього скандалу українські ударні БПЛА Bayraktar TB2 розпочали польоти.

Bayraktar TB 2 в ході випробувань в Україні з повним комплектом озброєння

Після передачі ЗСУ Bayraktar TB2, вироблені в Туреччині потужні дрони не були боєготові та не здійснювали польоти – бюрократичні процедури: сотні погоджень і узгоджень у високих кабінетах гальмують процес початку експлуатації БПЛА, зазначають Патріоти України.

Оскільки польоти розпочались, то ймовірно проблеми були розв’язані, та відповідні перешкоди були усунуті.

Сформований підрозділ БПЛА отримав фонди колишнього винищувального полку, розформованого 20 років тому та зараз поступово відновлює його інфраструктуру для розміщення.

Нагадаємо, що у жовтні 2019 року турецькою компанією Baykar завершено поставки ударних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB 2 до України.

Після їх отримання на Хмельниччині відбувались фінальні приймально-здавальні випробування БПЛА, в ході випробувань перевірялись бойові можливості літальних апаратів, набір максимальної висоти, орбітальний політ, посадку, основну та аварійну системи живлення.

На початковому етапі українським військовим, які пройшли курси підготовки в Туреччині, допомогу в експлуатації даних зразків надають турецькі фахівці — представники компанії-виробника «Baykar Makina».

Bayraktar TB 2 в ході випробувань в Україні з повним комплектом озброєння

Окрім самих БПЛА до України також доставлені боєприпаси, супутнє обладнання та тренажери.

Нагадаємо, що перемовини про купівлю цих БПЛА тривали близько двох років.

За цей період представники Міністерства оборони України відвідували Туреччину та ознайомлювались із різними етапами випробувань Bayraktar TB2.

Технічні характеристики Bayraktar TB2:

Довжина апарату: 6,5 метрів
Розмах крила: 12 метрів
Радіус дії: 150 км
Максимальна злітна маса: 560 кг
Максимальна вага корисного навантаження: 50 кг
Максимальна швидкість польоту: 222 км/годину
Крейсерська швидкість: 130 км/годину
Практична стеля польоту: 6750 метрів

Може нести керовані протитанкові ракети та авіаційні бомби. Так у 2015 році відбулись тестові запуски ПТРК UMTAS, у а 2016 з’явилась офіційна інформація про їх успішне бойове застосування проти курдських загонів, що підтвердило їх заявлені тактико-технічні характеристики.

Терор триває: Росіяни "віджали" тисячі гектарів землі у жителів окупованої частини Луганщини

субота, 18 січень 2025, 22:25

Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...

Українська компанія допомагала росіянам будувати ядерні лабораторії, - СБУ (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:32

Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...