"Значить давайте говорити так. Ситуація на Кавказі складна. І за обома сторонами стоять куди більш потужні інтереси. Баку підтримується Ердоганом в Туреччині, яка поки все ще в НАТО. Хоча я практично впевнений, що ніхто її захищати не піде після всіх останніх перлів з уряду Ердогана", - пише у своєму блозі Олександр Флінт, передають Патріоти України, і продовжує:
"Єреван має потужну підтримку в Москві у Путіна. І Путіну не потрібно рішення проблеми між вірменами і азербайджанцями. Йому може не потрібна активна війна там, але йому потрібна нескінченна гниючих виразка, де жодна сторона не має виграшу і тому дивляться на підтримку, і хто її надасть більше.
Зіткнення Туреччини і Росії, якщо буде, то навіть з величезними жертвами закінчиться на користь росіян, бо вони мають куди більше резервів і можливостей. Та й солдатів не шкодують. Тим більше, що Трамп не зробить нічого проти Путіна і його ходів. А Конгрес – ну не оголосить ж він війну на захист такого як Ердоган. Нуль шансів на таке.
Тому я чекаю затяжного конфлікту, якщо найближчим часом сторони не сядуть за якийсь стіл переговорів і не домовляться.
Плюс побічно інтереси Москви в Сирії потрібно враховувати – знову таки, Путіну потрібен там мир відносний, а як я вже багато разів писав – Іран цього миру там не хоче і готується до війни з Ізраїлем. Асад ж гранично слабкий, нічого сам вирішити не може і тому висить на Путіні, як баласт. Туреччина Асада дуже не любить і фактично підтримує всі джихадистські групи опору в районі Ідліб і вздовж кордону. Так щоб ви не дуже зваблювалися на даний момент – серед повстанців проти Асада там західних лібералів немає, а ось груп типу Аль-Кейда і схожих, під різними прапорами і назвами, повним повно.
І саме з Туреччини туди йде зброя і підтримка. І навпаки уряд і режим Асада підтримується всіма національними і релігійними меншинами регіону і конкретно Сирії: від християн асірійців, до вірмен, до несторіанців, до Ізіди, до алавітів, до греків. Тому не кожна демократія, або взагалі не демократія, потрібна в Сирії, де при можливій демократії до влади офіційно прийдуть ті радикали-суніти, хто підтримував Даеш або на крайняк Аль-Кейда і ці самі меншини пошматують в невеликий вінегрет.
Нарешті осібно стоїть Ізраїль, який має дуже широкі і дружні контакти з Баку, поставляв і буде постачати туди зброю, технології і боєприпаси. З огляду на те, що Ізраїль, послугами Трампа, домігся серйозного дипломатичного прориву серед помірних режимів арабів сунітів в Перській Затоці, то як би зрозуміла роль Ізраїлю і в Баку, де сильні саме самостійні думки, а не під впливом Тегерану. Алієв не повинен і не хоче сваритися з Іраном, але й бути пішаком у великій грі Ірану теж не бажає. Тим більше, що Іран підтримує Вірменію. Одночасно, до слова, Вірменія на сьогодні, одна з найбільш антисемітських країн, що можна собі уявити. Це для мене гранично дивна поведінка від вірмен, знаючи загальні моменти переслідувань і страждань, в історії обох народів, але це факт.
І як момент розуміння регіону – демократія в даному регіоні, це оксюморон, який доведено погано працює і призводить до влади не західно-ліберальне суспільство з місцевих кадрів, а скоріше місцеву Улему або ісламське духовенство. Так вийшло в Іраку, Газі, Єгипті – до останнього перевороту військовими. Так ось-ось буде в Афганістані, де Талібан отримає більшість голосів. І тому крики і істерики з розуміння, що кров з носа потрібно підтримувати саме демократичну Вірменію, в порівнянні з м'якою диктатурою Алієва короткозорі, на самий поверхневий погляд. Алієв, явно не західна людина, але змінювати його на духовенство або безконтрольний хаос, де виграє тільки одна Росія, нам явно не потрібно. А раз так, вся наша панацея з демократією, за всяку ціну, це для дуже мало розуміють в realpolitik мрійників.
Тому склався наступний розклад країн учасників різних сторін.
1. Сторона Вірменії. Вірменія, Росія, Іран, Сирія, частково шиїтський Ірак, курдські групи в Туреччині, Іраку, Ірані. Різні вірменські громади у Франції, Австралії та найбільша в США в Каліфорнії, де вірмени тримають дуже серйозні інтереси, банки і гроші. Одночасно враховуємо, що Трамп гласно/негласно, але на боці Путіна або скажімо, не виступить проти Путіна, а значить де-факто побічно, але за вірмено-російські інтереси. Різні демократичні країни і інтелігенція цих країн також на вірменській стороні, хай не дуже серйозно, але тим не менше.
2. Сторона Азербайджану. Азербайджан, Туреччина, деякі режими Центральної Азії. Побічно Ізраїль, без узгодження і контактів з Туреччиною – самі по собі. Також побічно сунітські режими арабських шейхів в затоці, Єгипет і т.д. Україна підтримує Азербайджан і тому що порівнює віджатий Крим з віджатим Карабахом і також тому, що Вірменія проросійська територія.
Моя особиста думка, було і буде: Карабах – азербайджанська територія. Але там потрібен якийсь дуже особливий, дуже ніжний і продуманий, під міжнародним наглядом режим, що враховує національно-етнічні особливості, криваву історію останніх 200 років і також економічну бідність і розруху всього цього регіону в центрі Закавказзя. І шлях до вирішення – тільки за столом переговорів, поступок і компромісів".
У Курській області РФ війська країни-агресорки висуваються на штурм українських позицій одними й тими самими дорогами, використовуючи одні й ті самі підрозділи, і це пояснює їхні приголомшливі втрати. Про це для Forbes пише військовий оглядач Девід Акс...
Втрати російських військ на Покровському напрямку перевищують українські "в рази", хоч там окупанти зосередили для штурму міста свої найкращі підрозділи, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю для ТСН.Тиждень, передають Патріоти ...