Хіти тижня. Вибори 2019: Соціологи попередили про ймовірність третього Майдану

Українці готові вийти на вулиці, щоб захистити чесні результати виборів президента, за двох умов: якщо їх хтось підштовхне або станеться надзвичайна подія, за прикладом побиття студентів на Майдані в 2013 році.

Про це розповіли соціологи. За їхніми словами, навіть в рік перед Революцією Гідності ніхто не міг спрогнозувати такі події, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

Втім, завідувач відділом Інституту соціології НАН України Олександр Вишняк вважає, що особливих фальсифікація під час голосування 31 березня не буде. "Це показує і сьогоднішній день, і дуже млява передвиборча компанія", – каже Вишняк.

На його думку, така компанія для України не характерна. "Вона дуже специфічна. Бо зазвичай президентські вибори визначали двох полярних кандидатів, які і впливали на активність своїх прихильників. А зараз компанія була мозаїчною, кандидатів багато, немає жорсткого протистояння. А головне, в країні немає Андрія Клюєва (глава АП при президенті Вікторі Януковичі – ред.), тільки він умів так фальсифікувати вибори. Інші не вміють", – каже Вишняк.

Член-кореспондент НАН України, соціолог Євген Головаха уточнив, що українці можуть вийти на захист свого вибору в разі, якщо їх переконають зробити це активісти та ЗМІ. "Люди можуть вийти за однієї умови – якщо з'являться активісти, які переконають людей в тому, що були серйозні підтасування. Все залежить від того, наскільки їхні аргументи будуть переконливими, і наскільки це підтримають ЗМІ. Тому головне, щоб вибори пройшли без серйозних сумнівів в їх чесності", – пояснив експерт.

Ще один соціолог і директор КМІС Володимир Паніотто також вважає, що якщо буде якась організація чи трапиться якась подія, на зразок побиття студентів в грудні 2013 року, то люди можуть вийти на вулиці. "Напередодні Євромайдана ми проводили дослідження і задавали питання, чи готові вийти на вулиці в разі порушення ваших прав. І показники готовності були в два рази менше, ніж під час першого Майдану", – каже Паніотто.

Зараз, за словами соціолога, так само. "У грудні 2018 року знизився рівень стресу. Рівень бідності зменшився і практично повернувся до домайданних показників. Рівень щастя виріс. Рівень корупції, крім вищих ешелонів влади, трохи знизився. Але коли я про це говорю, то деякі навіть виходять з себе. Люди вважають, що насправді все погано. Тобто на поведінку людей впливають не цифри, а сприйняття. І якщо з'явиться якась організація, що цілком можливо, або якийсь пусковий механізм, то все може статися", – вважає Паніотто.

Авіакатастрофа Іл-76 під Бєлгородом: В рештках тіл переданих росіянами Україні виявили ДНК майже 50 полонених

субота, 22 лютий 2025, 23:40

Україна отримала від російської сторони рештки тіл, які начебто перебували в літаку, який зазнав авіакатастрофи, але доказів того, що вони перебували саме там, немає. Підтверджено збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, пе...

Кажуть, що адміністрація Трампа "дірява": Союзники США остерігаються ділитися секретними даними з Вашингтоном, - Politicо

субота, 22 лютий 2025, 23:25

Союзники Сполучених Штатів, які регулярно обмінюються розвідданими з Америкою, шукають способи захисту секретної інформації від схильної до витоків адміністрації Дональда Трампа. Проте їхні можливості в цьому обмежені, передають Патріоти України. "Не м...