Вперше БМ-21УМ “Берест” було продемонстровано у 2018 році на Міжнародній спеціалізованій виставці “Зброя та безпека”.
Вітчизняний аналог отримав нове шасі КрАЗ-5401 замість Урал-375Д або Урал-4320. Завдяки цьому машина отримала більшу швидкість та запас ходу, а також кабіну на 5 осіб.
Було збільшено боєкомплект реактивних снарядів – до 50 штук, замість 40 штук на базовому шасі.
БМ-21УМ “Берест” отримав інтегровану систему обміну інформації на полі бою, завдяки чому обслуга РСЗВ у режимі реального часу отримує координати цілі, а завдяки навігаційній системі СН-4215 від ДП “Оризон-Навігація” пришвидшилась підготовка машини до стрільби.
Пускова установка на РСЗВ БМ-21УМ “Берест” повністю українського виробництва, у 2017-у році її демонстрували на виставці “Зброя та безпека”.
Окрім інформації, що РСЗВ БМ-21УМ “Берест” пройшов заводські випробування, також відомо, що у 2019-у році Державну підприємство “Шепетівський ремонтний завод” освоїв виробництво 122-мм напрямних для РСЗВ “Град”.
Технічні характеристики шасі:
Колісна формула: 4×4
Маса спорядженого автомобіля: 8200 кг
Повна маса: 17200 кг
Вантажопідйомність: 9000 кг
Двигун: дизельний з турбонаддувом, рядний
Потужність: від 300 к.с.
Коробка передач: механічна, дводіапазонна, дев’ятиступінчата
Зчеплення: сухе, однодискове
Шини: 445/65R22,5
Паливний бак: 2×165 літрів
Відео пусків:
Джерело: https://mil.in.ua/uk/news/berest-projshov-zavodski-vyprobuvannya/
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...