Хтось у Кремлі дуже хоче закінчення "СВО" та кінця Путіна: Чому нові "жести доброї волі" стали його особистою відповідальністю

Намагаючись "змагатися" з президентом України Володимиром Зеленським, який часто був у зоні бойових дій, глава РФ Володимир Путін змушений був почати їздити на окуповані території. Однак ті, хто організовує поїздки для російського диктатора, дуже сильно його підставляють: Путін і близько не наближається до передової, а фото- й відеозвіти з поїздок просто кричать про те, що він уникає своїх солдатів, передають Патріоти України.

Тож в оточенні диктатора хтось дуже прагне перекласти поразку Росії у війні проти України на Путіна особисто, і після поїздок "у зону СВО" цього господареві Кремля не уникнути. Про це пише Telegram-канал "Досье Шпиона".

На думку автора каналу, проаналізувавши та порівнявши появи Зеленського та Путіна на фронті, не складно дійти висновку: оточення російського диктатора займалося системною дискредитацією господаря Кремля.

"Протягом усієї історії військових конфліктів одним із найдієвіших та найефективніших інструментів підтримки бойового духу було "перебування лідера держави на фронті". Ніщо так не надихає воїна, як бачити свого президента/короля/монарха/царя/вождя (потрібне підкреслити) поруч із собою в зоні бойових дій. Зеленський, усвідомлюючи це, активно використовував цей інструмент", – пише паблік.

Зокрема, президент України побував:

– у вересні 2022 року – в Ізюмі, під час Харківського контрнаступу: тоді Зеленський виступив перед українськими військовими та нагородив державними нагородами тих, хто особливо відзначився під час звільнення регіону;

– у листопаді 2022 року – у Херсоні, внаслідок відведення ЗС РФ із правобережжя Херсонської області: тоді глава держави побував на зустрічі з херсонцями та взяв участь в урочистому піднятті державного прапора над звільненим облцентром.

"Після обох заходів спостерігалася істерична піна на федеральних каналах. "Як ми таке допустили?" Зеленський буквально кидав "дуелянтську рукавичку" в обличчя Путіна, нібито натякаючи, що президент РФ і близько нездатний зробити щось подібне", – пише канал.

У результаті Кремль традиційно ухвалив найдурніше з усіх можливих рішення – і попався на гачок, "прийнявши виклик" українського президента. І Путін через 10 місяців після початку повномасштабної війни проти України виліз із бункера, щоб вирушити у "турне" нібито до "зони проведення СВО".

Насамперед 5 грудня 2022 року Путін відвідав Крим та заїхав на пошкоджений кількома місяцями раніше Кримський міст із перевіркою перебігу ремонтних робіт. Це був перший візит диктатора на окуповані території України після 24 лютого 2022 року – однак до фронту він ризикнув дістатись на відстані близько 300 км.

У відповідь Зеленський уже 6 грудня, у День Збройних сил України, вирушив до Слов'янська Донецької області за 40 км від передової.

"Далі, 20 грудня на федеральних каналах запускається меседж про нібито відвідування Путіним зони проведення СВО. Як згодом з'ясувалося, "зоною проведення СВО" виявився штаб ППО в Ростові. Де був Зеленський 20 грудня? В охопленому вогнем Бахмуті вручав нагороди особовому складу захисників міста", – нагадує автор каналу "Досье Шпиона".

Далі диктатор кілька місяців збирався з духом – і в березні, через рік із гаком після повномасштабного вторгнення, такі доїхав до "зони СВО".

"По суті, перший повноцінний візит Путіна до зони СВО відбувся 19 березня 2023 року, через 13 місяців з початку СВО. Під покровом ночі Путін зустрівся з нібито кількома місцевими жителями Маріуполя (і навіть тут вийшов конфуз – хтось кричав із вікна, що це все постановка). Де був Зеленський у ці дні? Знову в Бахмуті, який на той момент, за словами Пригожина, перебував під контролем ПВК. І знову в оточенні своїх солдатів", – пише автор каналу.

Але особливо ганебним для диктатора став приїзд "на фронт" – на окуповану частину Херсонської області.

"Крайній випадок – "великодній" приїзд Путіна до Херсонської області 18 квітня. Візит, який спочатку позначався як "приїзд на фронт", швидко розвіявся OSINT-дослідниками, які вказали, що "фронт" – це Генічеськ, за 140 км від лінії бойових дій. А замість солдатів, як це прийнято у Зеленського, компанію Путіну склав лише помітно постарілий і втомлений генерал Теплинський. Зеленський, до речі, у цей час перебував в Авдіївці, за 15 км від Донецька", – зазначено у повідомленні.

При цьому на жодному з фото чи відео з поїздок Путіна "на фронт" біля нього немає озброєних російських військових, які у величезній кількості оточують його візаві під час кожного приїзду до зони бойових дій.

"Про що це все свідчить? На мою думку, хтось старанно підставляє Путіна організацією подібних візитів. У публічній площині значущість, небезпека та резонансність візитів президентів непорівнянна. Тут із величезним відривом лідирує Зеленський. Ба більше, той, хто подав Путіну ідею останнього відвідування Херсонської області, назвавши це відвідуванням "лінії фронту", зробив йому "ведмежу послугу". У контексті ймовірного контрнаступу ЗСУ та можливої зміни кордонів і зон бойових дій усе це відбудеться після візиту Путіна до зони СВО", – робить висновок автор.

Отже, наступні "жести доброї волі" з боку окупаційної армії, переконаний блогер, будуть вже прямою відповідальністю Путіна, а не військового командування російської армії, починаючи від міністра оборони РФ Сергія Шойгу та голови генштабу РФ Валерія Герасимова й нижче за ієрархією.

"Ну і головне – відвідавши зону СВО, Путін остаточно зв'язав себе "вузами успіхів і поразок". Тепер кожен успіх СВО – успіх Путіна, кожен провал – провал Путіна. А кінець СВО означатиме кінець самого Путіна. І комусь із кремлівських наближених Путіна це дуже до вподоби", – резюмував автор каналу.

Окупанти намагаються обійти Часів Яр з флангів, але успіхів не мають: Військовий розповів, що відбувається

субота, 27 квітень 2024, 6:22

Противник намагається обійти Часів Яр з лівого та правого флангів, щоб взяти в оперативне оточення. Внаслідок цього йдуть дуже складні бої в Іванівському та Богданівці. Водночас протягом останніх тижнів ворог не зміг досягти значних успіхів в обох насе...

Москва заскочена зненацька: Стратегія ППО РФ не розрахована на українські технології, - Newsweek

субота, 27 квітень 2024, 5:58

Найгірше щодо загрози з неба для держави-агресора тільки починається. Росії терміново треба переглядати концепцію протиповітряної оборони. Однак швидко це не вийде, навіть якщо вдасться намацати правильні рішення. За словами аналітика RAND Маттіаса Еке...