Міжнародний валютний фонд (МВФ) переглянув свій прогноз щодо завершення війни в Україні, очікуючи, що інтенсивні бойові дії завершаться наприкінці 2025 року. Триваліший конфлікт чинитиме тиск на економіку, але міжнародна допомога та реформи сприятимуть післявоєнному відновленню. Про це йдеться у Меморандумі МВФ. В оновленому базовому сценарії, інтенсивні бойові дії триватимуть до останнього кварталу 2025 року, передають Патріоти України.
Оновлення прогнозу МВФ відбулося на основі нових даних про бойові дії, їх вплив на економіку та здатність України підтримувати інфраструктуру і оборону в умовах тривалого конфлікту. На думку експертів фонду, війна не тільки впливає на економічні показники країни, але й призводить до гальмування темпів розвитку, посилює невизначеність та змушує адаптуватися до нових викликів.
МВФ прогнозує, що реальне зростання ВВП України у 2024 році сповільниться до 3%, що значно менше від попередніх оцінок. Очікується, що на початку року зростання буде відчутним завдяки відновленню інфраструктури, однак у третьому і четвертому кварталах темпи сповільняться через загострення дефіциту енергії в зимовий період та продовження бойових дій. Фонд оцінює, що взимку 2024-2025 років дефіцит електроенергії може сягнути 3-4 гігаватів, що ускладнить економічну ситуацію.
МВФ також переглянув прогнози щодо інфляції в Україні. Вона сягне 9% у 2024 році та знизиться до 7,5% у 2025 році, однак ці показники є вищими за попередні прогнози. Збільшення інфляції пов'язане з підвищенням цін на енергоносії та витратами на оборону. Дефіцит держбюджету України, за оцінками МВФ, становитиме 24,5% у 2024 році та зменшиться до 20% у 2025 році.
МВФ зазначає, що суттєву роль у підтримці економіки України відіграють міжнародні донори. Зовнішня допомога дозволяє Україні зберігати фінансову стабільність, незважаючи на складну ситуацію. За прогнозами фонду, міжнародні резерви України збільшаться до 42,6 млрд доларів у 2024 році та до 44,9 млрд доларів у 2025 році завдяки фінансовій допомозі від партнерів.
За оцінками МВФ, після закінчення війни відновлення економіки України буде повільним через значні втрати інфраструктури, зменшення робочої сили та інші наслідки тривалого конфлікту. Проте середньострокова перспектива залишається позитивною, завдяки амбітній програмі реформ, інтеграції України в ЄС та відбудові зруйнованих територій. Інвестиції та реформи мають стимулювати економічне зростання після війни.
Серед основних ризиків для економіки України МВФ називає час та інтенсивність війни, нестабільність у енергетиці, а також залежність від міжнародної допомоги. Тривала війна може негативно вплинути на зростання ВВП, інфляцію та загальні економічні перспективи країни. Крім того, зберігається ймовірність нових потрясінь, які можуть вимагати додаткових економічних адаптацій.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...