Роботи з освоєння виробництва лопатей на підприємстві «Мотор Січ» розпочали декілька років тому за обігові кошти підприємства, зазначають Патріоти України.
У 2017 році підприємство придбало необхідне обладнання та розпочато його монтування з подальшим налагодження дослідного виробництва.
Наприкінці травня вітчизняні металеві лопаті до ударного гелікоптеру Мі-24 завершили випробування, після чого Наказом Міністра оборони України вони вже були прийняті на озброєння української армії.
Лопаті отримали внутрішній сертифікат відповідності технічним умовам та комплекту конструкторської документації.
Вже у червні українські ударні гелікоптери Мі-24 повернулися у небо та були помічені на тренуваннях в одній з бригад армійської авіації.
Уперше ударний гелікоптер Мі-24 піднявся у небо з українськими лопатями у грудні 2020 року.
Раніше поставку вітчизняних лопатей у 2021 році для потреб армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ анонсував тодішній Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак.
У грудні 2019 року тодішній перший заступник Начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук відповідаючи на питання щодо вирішення проблеми з дефіцитом лопатей до українських військових гелікоптерів сказав, що у 2020 році підприємство «Мотор Січ» надасть зразки на випробування у ЗСУ.
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...