У мережі показали унікальне відео з наслідками бою на Київщині на самому початку повномасштабного вторгнення. Тоді, 25 лютого, при спробі проїхати по мосту через річку Ірпінь у Гостомелі було знищено колону російської бронетехніки. На кадрах, знятих жителем Гостомеля Анатолієм Бурбезою з балкону власної квартири, видно як горять та детонують російські БМП та кунги. Раніше відео не публікувалося, зазначають Патріоти України.
Як написав сам автор, судячи з документів, знайдених у одній зі вцілілих машин, українські воїни спопелили у Гостомелі колону кемеровського СОБР. "Знято воно (відео. - Ред.) було з балкону дома, о 8.35, 25 лютого 2022 року. Гостомель. Міст на Киів через Пущу. Розбили наші хлопці кемеровський омон вщент. Палало довго та яскраво. Частина даже втікла, є відос як тікають.. Був знайденний документ у вцілілій машині на имя сержант Ванькін", – написав Бурбеза.
Того дня, 25 лютого 2022 року, на другий день повномасштабного вторгнення РФ в Україну, колона російської Росгвардії, у яку входив зведений загін СОБР та ОМОН з Кемеровської області зайшли з території Білорусі на територію України і прямували в напрямку Києва для штурму української столиці. В районі Гостомеля рух окупантів зупинили героїчні українські воїни, які спалили колону російської бронетехніки.
За даними російських ЗМІ, тоді було знищено щонайменше 42 співробітники СОБР з Кемеровської області, серед яких - очільник загону СОБР Костянтин Огій з позивним "Абат", також за кілька днів після знищення колони у Росгвардії серед загиблих називали прізвища "Мурзін" та "Шлегель".
На момент оприлюднення інформації про мінімальні втрати кемеровського СОБР про кількість загиблих серед російських омонівців нічого не було відомо.
Професор Мангеттенського університету Ігор Айзенберг вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін бажав би завершення російсько-української війни, якби від цього страждали китайські економічні інтереси. Таку думку він висловив в етері Еспресо, передають Патріоти...
Наразі у світі є тенденції до ескалації, оскільки настала перехідна стадія: фактично кінець стабільності, яка існувала з кінця Другої світової війни. Про це в інтервʼю «Главкому» заявив історик Гарвардського університету Сергій Плохій. Як пояснює науко...