Останнім часом все частіше лунають сигнали щодо необхідності територіальних поступок з боку України. Зокрема, колишній глава НАТО Столтенберг заявляв про те, що "мир в Україні неможливий без територіальних втрат". Дипломат, керівник Центру досліджень Росії, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко припустив, наскільки суттєвою є загроза того, що саме так станеться, передають Патріоти України.
За його словами, подібні заяви Столтенберга та інших колишніх офіційних осіб є свідченням їхньої слабкості на посадах, які вони обіймали.
"Посада генсека НАТО дуже впливова. Просто політика цих високопосадовців щодо російської агресії була недостатньо рішучою та сильною. Якщо ці особи є представниками великої коаліції найбільших у світі держав, і тепер, після трьох років війни, вони кажуть: "Ну, мабуть, жертві агресії доведеться чимось поступатися", це означає, що вони розписуються у власній безпорадності та власному безсиллі", - сказав він в інтерв'ю.
Він додав, що стосується позиції України, то "ми за жодних обставин не повинні приймати такі "пропозиції""."Із величезним задоволенням прочитав повідомлення про те, що МЗС України зробило чітку, ясну і жорстку заяву про те, що ми не збираємося обмінювати власну безпеку на "фільчині грамоти". У нас уже був Будапештський меморандум, були й Мінські домовленості... Дякую, але на це ми більше не погодимося", - наголосив дипломат.
Огризко додав, що, на його думку, це правильний підхід - треба встановити чіткі прапорці, за які Україна не вийде. "Хтось хоче, комусь зручно за український рахунок вирішити свої власні проблеми. Але, будь ласка, нехай читають документи, які вони самі підписали, і роблять для себе висновки. Нехай тоді скажуть, що не здатні нічого забезпечувати, тому, будь ласка, з нами ніколи нічого подібного не підписуйте, тому що ми в певний момент скажемо, що це не гарантія, а запевнення, і ми вам нічого не винні. Тож нехай говорять що завгодно. У нас свої інтереси, у них – свої", - підсумував колишній міністр закордонних справ України.
Пріоритетом для України на фронті є утримання під контролем частини Курської області, адже це послаблюватиме Росію під час будь-якого формату контактів і під час будь-яких перемовин. Таку думку у ефірі 1+1 у межах телемарафону висловив виконавчий дирек...
Російська Федерація може вдруге обстріляти Україну балістичною ракетою середньої дальності "Орєшнік". Таким чином Кремль намагається відмовити Захід від подальшого надання Києву військової допомоги, передають Патріоти України з посиланням на звіт амери...