Церемонію прощання з російським політиком Олексієм Навальним призначили на 14:00 п'ятниці, 1 березня, у Москві. Кремль побоюється, що на похорон опозиціонера прийде надто багато незадоволених людей, передають Патріоти України.
Таке припущення зробив російський політолог Аббас Галлямов, визнаний Кремлем іноагентом. У 2008-2010 роках він працював спічрайтером Володимира Путіна (останній у той період був прем'єр-міністром РФ).
Про дату похорону повідомила в соцмережі Кіра Ярмиш, прессекретарка Навального. Відспівування відбудеться в церкві ікони Божої Матері "Утамуй мої печалі" у московському районі Мар'їно, а поховання – на Борисівському цвинтарі.
Соратники опозиціонера 28 лютого заявили, що зал для прощання їм знайти поки не вдалося, а влада продовжує наполягати на "тихому сімейному" похороні.
"Судячи з кількості квітів, які несли до меморіалів, кількості меморіалів, – є всі шанси, що людей на похороні буде дуже багато", – припустив Галлямов.
Він вважає, що це "остаточно доб'є" кремлівську тезу про те, що громадян, які виступають проти Путіна, війни й підтримують російську опозицію, мізерно мала кількість.
"Картинка в пропаганді – вона сильніша за слова, вона завжди перемагає слова й тим паче абстрактні цифри, на кшталт 70-80-90% про які говорить ВЦВГД (Всеросійський центр вивчення громадської думки. – Ред.). Тому Кремль, звичайно, хотів би не допустити появи цієї картинки", – заявив ексспічрайтер Путіна. Він упевнений у тому, що розв'язаною проти України війною незадоволені більше половини населення РФ.
"Це цілком очевидно. Так, не всі вони прихильники Навального, дуже багато хто незадоволений просто тому, що вони розчарувалися у війні. Більше не вірять у жодний успіх і хочуть, щоб цей кошмар скоріше закінчився. І Навальний, який виступав послідовним критиком "СВО" і режиму, – це тепер уже їхній лідер. Тому протест може бути по-справжньому масовим. Хоча фактор страху є", – поділився думкою Галлямов.
Він упевнений, що в Кремлі бачать реальну соціологію й розуміють, що "просто катастрофічно програють" із погляду громадської думки.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...