«Кремль знову запропонував газовий «хабар» – у статті під таким заголовком газета «День» коментує газові домовленості з Росією. На думку експерта видання, президента центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайла Гончара, підписаний протокол з юридичної точки зору є нікчемним, зазначають Патріоти України.
«Це – своєрідна газова «Мінська домовленість», що є аналогом сумнозвісних однойменних домовленостей із «врегулювання на Донбасі». Гончар переконаний: факт першого підпису під протоколом особи, яка не має функціонального стосунку до предмету переговорів, зайвий раз вказує на те, що існують закулісні домовленості політичного характеру. Вони виникли в Парижі під час зустрічі Зеленського і Путіна. І далі вся конструкція переговорів і потенційних контрактних відносин стала перебудовуватися під політичний алгоритм непевного компромісу, контури якого зараз спостерігаються, вважає експерт.
Росіяни будуть весь час демонструвати цей папірець і говорити, що наші ж президенти домовилися. Тому з цієї точки зору перемога піррова, бо вона дає «Газпрому» можливість в будь-який момент зіскочити з контракту. До того ж, ніде ніяких наслідків не зазначено за недотримання взятих на себе зобов’язань. Тому й виникають припущення, що ці домовленості є елементом більш широкого пакету, де українська сторона, перебувючи у виграшній позиції, пішла на значно більші поступки, ніж могла би піти.
Щоб виграти, українській владі в цій ситуації, на думку експертів газети, треба зайняти максимально публічну позицію, і зосередитися на трьох позиціях: недопущення транзитного контракту на означених в протоколі умовах; недопущення підписання будь-яких контрактів по імпорту російського газу до деокупації Криму та ОРДіЛО та блокування у будь-який спосіб «Північного потоку-2».
Президент США Дональд Трамп фактично дав Кремлю зелене світло для дій в Україні, затягуючи з ухваленням рішень про передавання зброї. Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” заявив військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак, передають Патріо...
Європейський Союз розглядає варіант призупинення безвізового режиму для Грузії для тиску на грузинську владу, що обрала антидемократичний курс. Про це сказала головна дипломатка ЄС Кая Каллас перед засіданням Ради ЄС із закордонних справ 15 липня, пере...