У Пентагоні заявили, що план передбачає скорочення постійної присутності американських військ у Німеччині на 9,5 тисяч осіб до 25 тисяч військовослужбовців. Деякі з цих 9,5 тисяч військових повернуться до США, а інших переведуть в країни Східної Європи.
За словами представника Пентагону, ці зміни стануть сигналом для президента РФ Володимира Путіна, чиї військові амбіції підтвердила анексія Криму в 2014 році. Поки невідомо, в яку саме європейську країну можуть бути направлені військові США, але Трамп говорив з польським президентом Анджеєм Дудою про американську присутність у Польщі.
До цього, в моменти загострення відносин з Москвою, НАТО перекидало війська до близьких до Росії країн тільки тимчасово, але тепер американська сторона може звільнитися від колишніх зобов’язань.
Також одне з джерел у Пентагоні повідомило, що перекидання військовослужбовців буде проводитися на основі двосторонніх угод між США і країнами-партнерами, а не під егідою Північноатлантичного Альянсу.
За словами одного зі співрозмовників AFP, нова можлива система ротації забезпечує велику гнучкість і високий рівень непередбачуваності, що робить її серйозним сигналом для Росії.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 07.07.25 орієнтовно склали:
Російський диктатор Володимир Путін перестав подобатися американському президенту Дональду Трампу. Ставлення президента США до ватажка Кремля змінилося після їхньої телефонної розмови ввечері 3 липня. Зі свого боку Путін сприймає поведінку Заходу як сл...