Україна ставить перед собою завдання не просто отримати компенсацію від Німеччини за запуск Північного потоку-2. Як тільки українська газотранспортна система втратить свої позиції, нове військове вторгнення Росії стане більш вірогідним. Тому Київ вимагатиме гарантій багатомільярдних інвестицій в українську енергетику і сферу оборони держави. Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, зазначають Патріоти України.
У коментарі РБК-Україна чиновник, розмірковуючи про майбутню зустріч Зеленського і Меркель у Києві, сказав про те, що українська сторона зацікавлена не в умовних, а реальних компенсаціях у зв'язку із запуском СП-2. Зниження статусу ГТС збільшує ймовірність нового російського військового вторгнення в Україну.
"Як тільки росіяни прибирають з дошки такий суттєвий актив, як наша ГТС, то ціна вторгнення для них суттєво зменшується. І компенсувати це, умовно кажучи, тим, що ми Вам протягом трьох років сплачуватимемо по 500 мільйонів - це так не працює, це тоді не система стримувань і противаг", - вважає Подоляк.
Чиновник підкреслив, що Україна у вигляді відшкодування збитку у зв'язку з введенням до експлуатації Північного потоку-2 вимагатиме стратегічних інвестицій у сферу енергетики і обороноздатність країни. Йдеться, у тому числі, і про багатомільярдні інвестиції у відновлювані джерела енергії, причому в проекті повинні взяти активну участь європейські та німецькі компанії. І тоді Берлін буде безпосередньо зацікавлений у тому, щоб Росія не пішла на нову військову інтервенцію проти України.
Якщо Сполучені Штати Америки справді вторгнуться у Гренландію, Північноатлантичний Альянс припинить своє існування. Таке рішення дестабілізує глобальну безпеку та ізолює США. Про це в колонці для 19FortyFive пише американський політолог, професор Пусан...
Російські загарбницькі війська можуть обрати Лиманський і Куп’янський напрямки основними для наступу. Про це сказав військовий експерт Михайло Жирохов, передають Патріоти України. Зокрема, у військового експерта запитали, чи можна пов’язувати бойові ді...