Україна ставить перед собою завдання не просто отримати компенсацію від Німеччини за запуск Північного потоку-2. Як тільки українська газотранспортна система втратить свої позиції, нове військове вторгнення Росії стане більш вірогідним. Тому Київ вимагатиме гарантій багатомільярдних інвестицій в українську енергетику і сферу оборони держави. Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, зазначають Патріоти України.
У коментарі РБК-Україна чиновник, розмірковуючи про майбутню зустріч Зеленського і Меркель у Києві, сказав про те, що українська сторона зацікавлена не в умовних, а реальних компенсаціях у зв'язку із запуском СП-2. Зниження статусу ГТС збільшує ймовірність нового російського військового вторгнення в Україну.
"Як тільки росіяни прибирають з дошки такий суттєвий актив, як наша ГТС, то ціна вторгнення для них суттєво зменшується. І компенсувати це, умовно кажучи, тим, що ми Вам протягом трьох років сплачуватимемо по 500 мільйонів - це так не працює, це тоді не система стримувань і противаг", - вважає Подоляк.
Чиновник підкреслив, що Україна у вигляді відшкодування збитку у зв'язку з введенням до експлуатації Північного потоку-2 вимагатиме стратегічних інвестицій у сферу енергетики і обороноздатність країни. Йдеться, у тому числі, і про багатомільярдні інвестиції у відновлювані джерела енергії, причому в проекті повинні взяти активну участь європейські та німецькі компанії. І тоді Берлін буде безпосередньо зацікавлений у тому, щоб Росія не пішла на нову військову інтервенцію проти України.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...