"Кишеньковий" авіаносець нового покоління: Турецькі ВМС озброять УДК TCG Anadolu ударними безпілотниками

Бойова безпілотна авіація за своїми можливостями стрімко наздоганяє авіацію пілотовану. Та потребує менше ресурсів, місця зберігання та злітної смуги. Все це підштовхує і ВМС шукати нові можливості взаємодії з таким новим і перспективним типом озброєння

Турецький УДК TCG Anadolu озброять ударними безпілотниками

Турецьке інформаційне агентство «Анадолу» повідомляє, що новий турецький універсальний десантний корабель TCG Anadolu озброять двома типами вітчизняних безпілотників. Мова йде про БПЛА Bayraktar TB3 і бойовий безпілотний авіаційний комплекс MİUS, які будуть спільно використовуватися на бойовому кораблі, зазначають Патріоти України.

Про це турецька компанія, виробник безпілотників, Baykar повідомила в середу, 21 липня, в Twitter.

Ілюстрація розміщення бойового безпілотного авіаційного комплексу MİUS на універсальному десантному кораблі TCG Anadolu. Фото: Baykar

Напередодні компанія Baykar вперше продемонструвала концептуальний дизайн бойового безпілотного авіаційного комплексу MİUS. БПЛА, як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, він стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації, зазначають Патріоти України.

Турецький флот планує до кінця поточного року отримати перший вітчизняний багатоцільовий універсальний десантний корабель TCG Anadolu. Хоча, спочатку планувалося здати судно на початку 2022 року.

Турецький УДК TCG Anadolu озброять ударними безпілотниками. Ілюстрація розміщення БПЛА Bayraktar TB3 на універсальному десантному кораблі TCG Anadolu. Фото: Baykar

Офіційна церемонія першого різання сталі для УДК Anadolu відбулася на верфі Sedef Tuzla Tersanesi в Тузлі 30 квітня 2016 року.

УДК вперше був спущений на воду 4 травня 2019 року, найбільший в історії турецьких ВМС військовий корабель був виведений із сухого доку для перших випробувань.

Контракт на будівництво корабля було підписано 7 травня 2015 року між компанією Sedef Gemi İnşaatı Sanayii A.Ş та департаментом оборонної промисловості. Вартість угоди не розголошується, але озвучується сума у 1,4 та 1,7 млрд доларів США.

Десантний корабель L 400 Anadolu будується за модернізованим проектом іспанської компанії Navantia, яка побудувала аналогічний корабель для Військово-морських сил Іспанії – Juan Carlos I.

Довжина TCG Anadolu становить 232 м, ширина – 38 м, висота – 58 м. Повна водотоннажність корабля складе близько 28 000 т. Екіпаж складається з 350 осіб, ще близько 700 людей будуть входити до складу технічного персоналу, та особового складу авіакрила, десантних катерів і бронетехніки.

Турецький УДК TCG Anadolu озброять ударними безпілотниками. Розміщення техніки в TCG Anadolu

При проведенні гуманітарних операцій TCG Anadolu зможе розмістити до 5 000 осіб на своєму борту.

Евакуація цивільних: наскільки ймовірний контрнаступ ЗСУ й деокупація територій

вівторок, 9 серпень 2022, 23:20

Щодо термінів повного звільнення окупованих територій, то тут «вангувати» важко. Насамперед усе залежить від темпів переозброєння ЗСУ. 2 серпня стартувала обов’язкова евакуація цивільного населення з Донецької області. Кабмін створив координаційний шта...

Чому Мінськ "образився" на Київ і чи є загроза вторгнення з півночі.

вівторок, 9 серпень 2022, 23:11

Я неодноразово попереджав, що не варто створювати власними руками образ ворога в безпосередній близькості наших кордонів, штовхаючи РБ в так звані "братні обійми" Росії. Українсько-білоруські відносини загострились напередодні вторгнення рф: сьогодні М...