Ліжок не вистачає, а людей змушують здавати кров: Лікарні в окупованому Криму забиті "трьохсотими" окупантами

Російські окупанти порушують права людей в окупованому Криму - вони перестали безкоштовно їх лікувати і змушують ставати донорами. Уповноважена з прав людини Людмила Денисова розповіла, що їй постійно повідомляють, що в місцевих лікарнях і санаторіях багато поранених російських військових, передають Патріоти України.

За словами Денисової, медичні установи не можуть впоратися з таким навантаженням, катастрофічно не вистачає крові. Тому російські окупанти проводять примусову кампанію донорства крові.

Більш того, для цього медики навіть видають спеціальні накази. Денисова розповіла про такий випадок. Їй стало відомо, що головлікар Сімферопольської центральної районної лікарні видав такий наказ. У документі говориться, що необхідно збільшити запаси крові всіх категорій з розрахунком на 1 500 реципієнтів і призупинити безкоштовне надання медичних послуг.

У військовому госпіталі Севастополя палати переповнені настільки, що ставлять додаткові ліжка для поранених. У деяких палатах знаходиться близько 40 осіб.

"Щоб поповнити банк крові, окупаційна влада вимагає від підприємців відправляти працівників в пункти здачі крові. При цьому донором може стати хто-небудь – ніяких медичних документів не потрібно, обстеження не проводиться. Люди, щоб не втратити роботу, змушені ставати донорами", - пише Денисова.

Також вона підкреслила, що подібні дії росіян порушують Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни. Адже не можна перешкоджати людям отримувати доступ до медичної допомоги.

Україна готує ривок на фронті: Шмигаль розкрив для партнерів в Гданську на найближчий тиждень

четвер, 25 червень 2026, 19:38

Протягом цього місяця Сили оборони України звільнять від російських загарбників більше територій, ніж армія РФ змогла окупувати від початку поточного року. Про це заявив міністр енергетики України Денис Шмигаль під час Міжнародної конференції з питань ...

Українське зерно могло стати платою за "Шахеди" для Росії: Спливли подробиці поставок до Ірану

четвер, 25 червень 2026, 19:10

Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...