"Мы еще несколько десятилетий будем оставаться страной, которая соседствует с ЕС": Відомий дипломат передрік Україні сумну долю з Євросоюзом

Зараз Україні варто сконцентрувати всю увагу на тому, щоб якомога більше заохотити європейські інституції до якихось фінансових вливань, до проектів з відбудови Донбасу, до проектів з нарощування експорту, а не проводити діалог з Брюсселем.

Україна ще кілька десятиліть залишатиметься лише країною-сусідкою ЄС, не маючи конкретного статусу. Таку думку "Апострофу" висловив дипломат, головний радник Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Василь Філіпчук, повідомляють Патріоти України.

Україна і ЄС

"Параметри відносин визначені Угодою про асоціацію, і вони будуть залишатися такими ж ще років 20 як мінімум. Під час ратифікації Угоди про асоціацію було прийнято рішення, що вона не дає нам статусу кандидата і не створює умов для цього статусу", - розповів експерт.

Філіпчук переконаний, що Україна ще кілька десятиліть залишатиметься "країною, яка межує з ЄС, а не країною-кандидатом, що дозволило б системно змінити статус відносин".

"Тобто ніяких якісних змін не буде", - підкреслив дипломат.

"Тому зараз Україні варто сконцентрувати всю увагу на тому, щоб якомога більше заохотити європейські інституції до якихось фінансових вливань, до проектів з відбудови Донбасу, до проектів з нарощування експорту, а не проводити діалог з Брюсселем у вербальному контексті (заяви, слова і жодних дій).

Адже великого тиску на Росію не було й раніше. Тим паче – зараз. ЄС, наче слон, дуже повільно рухається, але якщо вже зробив якесь рішення, то інерція розповсюджується на тривалий час. Так ось, новий ЄС буде більш чутливий і піддатливий до змін і модифікацій, ніж той, який ми бачили на сьогоднішній день.", говорить Філіпчук.

ЄС і Росія

"Це головне питання, над яким всі міркували. Якщо б євроскептики взяли третину чи більше, то можна було б очікувати швидких змін всередині Європейського Союзу щодо Росії. Зараз же, коли тільки на 5% зросло представництво цих сил, то швидких змін навряд чи можна очікувати. Але рішення, наприклад, щодо Ради Європи показало, що поступова модифікація вже почалася і буде продовжуватися".

Джерело: Апостроф

У Кремлі будуть раді: Трамп скоротив фінансування кіберзахисту України від російських атак, - Bloomberg

п’ятниця, 25 квітень 2025, 11:28

Адміністрація президента США Дональда Трампа вирішила скоротити і призупинити фінансування низки урядових агентств і програм, зокрема на захист України від російських кібератак. Про це повідомляє Bloomberg, передають Патріоти України. Впродовж останніх...

Не все так погано? Нардеп розповів про оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США

п’ятниця, 25 квітень 2025, 10:30

Оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США став значно якіснішим і зосередженим лише на нових проєктах та інвестиціях. Суперечливі пункти прибрано, а політична частина документа очікується вже найближчими днями. Про це повідомив нардеп Яр...