"Мы еще несколько десятилетий будем оставаться страной, которая соседствует с ЕС": Відомий дипломат передрік Україні сумну долю з Євросоюзом

Зараз Україні варто сконцентрувати всю увагу на тому, щоб якомога більше заохотити європейські інституції до якихось фінансових вливань, до проектів з відбудови Донбасу, до проектів з нарощування експорту, а не проводити діалог з Брюсселем.

Україна ще кілька десятиліть залишатиметься лише країною-сусідкою ЄС, не маючи конкретного статусу. Таку думку "Апострофу" висловив дипломат, головний радник Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Василь Філіпчук, повідомляють Патріоти України.

Україна і ЄС

"Параметри відносин визначені Угодою про асоціацію, і вони будуть залишатися такими ж ще років 20 як мінімум. Під час ратифікації Угоди про асоціацію було прийнято рішення, що вона не дає нам статусу кандидата і не створює умов для цього статусу", - розповів експерт.

Філіпчук переконаний, що Україна ще кілька десятиліть залишатиметься "країною, яка межує з ЄС, а не країною-кандидатом, що дозволило б системно змінити статус відносин".

"Тобто ніяких якісних змін не буде", - підкреслив дипломат.

"Тому зараз Україні варто сконцентрувати всю увагу на тому, щоб якомога більше заохотити європейські інституції до якихось фінансових вливань, до проектів з відбудови Донбасу, до проектів з нарощування експорту, а не проводити діалог з Брюсселем у вербальному контексті (заяви, слова і жодних дій).

Адже великого тиску на Росію не було й раніше. Тим паче – зараз. ЄС, наче слон, дуже повільно рухається, але якщо вже зробив якесь рішення, то інерція розповсюджується на тривалий час. Так ось, новий ЄС буде більш чутливий і піддатливий до змін і модифікацій, ніж той, який ми бачили на сьогоднішній день.", говорить Філіпчук.

ЄС і Росія

"Це головне питання, над яким всі міркували. Якщо б євроскептики взяли третину чи більше, то можна було б очікувати швидких змін всередині Європейського Союзу щодо Росії. Зараз же, коли тільки на 5% зросло представництво цих сил, то швидких змін навряд чи можна очікувати. Але рішення, наприклад, щодо Ради Європи показало, що поступова модифікація вже почалася і буде продовжуватися".

Джерело: Апостроф

Хіти тижня. "Как страшно жить": У прокремлівських ЗМІ істерика через "заклик" відомого волонтера "убить известного юриста Андрея Портнов​а"

понеділок, 1 березень 2021, 10:00

У самого Портнова Друзенко викликав приступ словесної діареї, від котрої далеко тхне звіриним страхом запроданця власного народу, злобного манкурта, який всім нутром зненавидів те, за щось колись стояв "горою" у лавах Батьківщини на Помаранчевому Майдану

"Украина и Россия разошлись на развилке и больше уже не сойдутся. Глубина деградации РФ может опережать даже самые смелые прогнозы", - Казарін

понеділок, 1 березень 2021, 7:11

"Не надо обсуждать российскую оппозицию. Потому что в России нет оппозиции. Все просто. Оппозиция должна бороться за власть, а в России это невозможно. Политическое поле силовики каждый день удобряют машинным маслом. Несистемные ребята не имеют ни един...