"Мы еще несколько десятилетий будем оставаться страной, которая соседствует с ЕС": Відомий дипломат передрік Україні сумну долю з Євросоюзом

Зараз Україні варто сконцентрувати всю увагу на тому, щоб якомога більше заохотити європейські інституції до якихось фінансових вливань, до проектів з відбудови Донбасу, до проектів з нарощування експорту, а не проводити діалог з Брюсселем.

Україна ще кілька десятиліть залишатиметься лише країною-сусідкою ЄС, не маючи конкретного статусу. Таку думку "Апострофу" висловив дипломат, головний радник Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Василь Філіпчук, повідомляють Патріоти України.

Україна і ЄС

"Параметри відносин визначені Угодою про асоціацію, і вони будуть залишатися такими ж ще років 20 як мінімум. Під час ратифікації Угоди про асоціацію було прийнято рішення, що вона не дає нам статусу кандидата і не створює умов для цього статусу", - розповів експерт.

Філіпчук переконаний, що Україна ще кілька десятиліть залишатиметься "країною, яка межує з ЄС, а не країною-кандидатом, що дозволило б системно змінити статус відносин".

"Тобто ніяких якісних змін не буде", - підкреслив дипломат.

"Тому зараз Україні варто сконцентрувати всю увагу на тому, щоб якомога більше заохотити європейські інституції до якихось фінансових вливань, до проектів з відбудови Донбасу, до проектів з нарощування експорту, а не проводити діалог з Брюсселем у вербальному контексті (заяви, слова і жодних дій).

Адже великого тиску на Росію не було й раніше. Тим паче – зараз. ЄС, наче слон, дуже повільно рухається, але якщо вже зробив якесь рішення, то інерція розповсюджується на тривалий час. Так ось, новий ЄС буде більш чутливий і піддатливий до змін і модифікацій, ніж той, який ми бачили на сьогоднішній день.", говорить Філіпчук.

ЄС і Росія

"Це головне питання, над яким всі міркували. Якщо б євроскептики взяли третину чи більше, то можна було б очікувати швидких змін всередині Європейського Союзу щодо Росії. Зараз же, коли тільки на 5% зросло представництво цих сил, то швидких змін навряд чи можна очікувати. Але рішення, наприклад, щодо Ради Європи показало, що поступова модифікація вже почалася і буде продовжуватися".

Джерело: Апостроф

Терор триває: Росіяни "віджали" тисячі гектарів землі у жителів окупованої частини Луганщини

субота, 18 січень 2025, 22:25

Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...

Українська компанія допомагала росіянам будувати ядерні лабораторії, - СБУ (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:32

Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...