Фінансові контролери зазначають, що в бюджеті Міноборони не прописані видатки на палубну авіацію і кораблі супроводу, без яких авіаносці виконувати свої завдання не можуть.
Британський військово-морський флот отримав два сучасних авіаносця «Куїн Елізабет» і «Прінс оф Уельс». Однак грошей на приведення їх у оперативну готовність немає, передають Патріоти України з посиланням на ВВС.
Авіаносці «Куїн Елізабет» і «Прінс оф Уельс» проекту CVF (Future Aircraft Carrier, або «Авіаносець майбутнього») мають повну водотоннажність 70,6 тис. Тонн при довжині 284 метра. Кораблі здатні розвивати швидкість до 25 вузлів, а дальність ходу без дозаправки 18 тис. км. Призначені для дій у всій акваторії Світового океану.
- Екіпаж - 600 моряків, 900 авіаторів і, при необхідності, 250 морпіхів.
- Основне озброєння - 36 ударних літаків Lightning американського виробництва.
- Вартість кожного корабля - 3,1 млрд фунтів (3,85 млрд доларів).
- Термін служби - не менше 50 років.
Ідея проекту CVF вперше прозвучала в 2003 році. Роботи почалися в 2009 році.
Головний корабель серії названий на честь королеви Єлизавети I, за царювання якої була здобута історична морська перемога над іспанською «Великої армадою».
На авіаносці вже витратили близько 6 млрд фунтів, але потрібно ще досить багато коштів на їх доведення і приведення в оперативну готовність - для того, щоб вони могли вийти в море і повноцінно виконувати свої завдання.
Як виявилося, цих грошей явно недостатньо, і поки не ясно, з яких джерел буде забезпечено фінансування. Тому терміни приведення в повну готовність цих кораблів можуть бути зірвані, попередило Національне бюро аудиту.
Фінансові контролери зазначають, що в бюджеті Міноборони не прописано видатки на палубну авіацію і кораблі супроводу, без яких авіаносці виконувати свої завдання не можуть.
Міністерству оборони ще належить підтвердити фінансування закупівлі необхідного числа палубних винищувачів-бомбардувальників «Лайтнінг II».
У військовому відомстві заявляють, що збирається довести кораблі до початкової оперативної готовності до грудня 2020 року і до повної боєготовності до 2023 року. При цьому аудитори вважають, що повної готовності кораблі можуть досягти не раніше 2028 роки, та й то без гарантії.
Росія та Білорусь планують створити спільний штучний інтелект «на основі традиційних цінностей», який, за оцінкою Центру протидії дезінформації, може стати інструментом посиленого контролю над громадянами. Детальніше про це пише ЦПД у Telegram, передаю...
На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії "Вагнер", який просив притулку в країні. Про це повідомляє Yle, передають Патріоти України. Цей російський солдат, за інформацією джерел видання, перетнув фін...