Другий флот світу: Британські ВМС поповнилися двома новітніми авіаносцями. Є проблеми, але не такі великі, як у Росії

Фінансові контролери зазначають, що в бюджеті Міноборони не прописані видатки на палубну авіацію і кораблі супроводу, без яких авіаносці виконувати свої завдання не можуть.

Британський військово-морський флот отримав два сучасних авіаносця «Куїн Елізабет» і «Прінс оф Уельс». Однак грошей на приведення їх у оперативну готовність немає, передають Патріоти України з посиланням на ВВС.

Авіаносці «Куїн Елізабет» і «Прінс оф Уельс» проекту CVF (Future Aircraft Carrier, або «Авіаносець майбутнього») мають повну водотоннажність 70,6 тис. Тонн при довжині 284 метра. Кораблі здатні розвивати швидкість до 25 вузлів, а дальність ходу без дозаправки 18 тис. км. Призначені для дій у всій акваторії Світового океану.
  • Екіпаж - 600 моряків, 900 авіаторів і, при необхідності, 250 морпіхів.
  • Основне озброєння - 36 ударних літаків Lightning американського виробництва.
  • Вартість кожного корабля - 3,1 млрд фунтів (3,85 млрд доларів).
  • Термін служби - не менше 50 років.
Ідея проекту CVF вперше прозвучала в 2003 році. Роботи почалися в 2009 році.
Головний корабель серії названий на честь королеви Єлизавети I, за царювання якої була здобута історична морська перемога над іспанською «Великої армадою».
На авіаносці вже витратили близько 6 млрд фунтів, але потрібно ще досить багато коштів на їх доведення і приведення в оперативну готовність - для того, щоб вони могли вийти в море і повноцінно виконувати свої завдання.
Як виявилося, цих грошей явно недостатньо, і поки не ясно, з яких джерел буде забезпечено фінансування. Тому терміни приведення в повну готовність цих кораблів можуть бути зірвані, попередило Національне бюро аудиту.
Фінансові контролери зазначають, що в бюджеті Міноборони не прописано видатки на палубну авіацію і кораблі супроводу, без яких авіаносці виконувати свої завдання не можуть.
Міністерству оборони ще належить підтвердити фінансування закупівлі необхідного числа палубних винищувачів-бомбардувальників «Лайтнінг II».

У військовому відомстві заявляють, що збирається довести кораблі до початкової оперативної готовності до грудня 2020 року і до повної боєготовності до 2023 року. При цьому аудитори вважають, що повної готовності кораблі можуть досягти не раніше 2028 роки, та й то без гарантії.

Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...