Масованим ударам бути? Жданов пояснив, що запланував Путін в Україні з періодичністю у 2–3 дні

Армія РФ завдала чергового масованого удару по Україні в ніч проти 21 липня. Під основним ударом опинилися Київ, Харків та Івано-Франківськ. Росія випустила 450 засобів повітряного нападу: ударні дрони, аеробалістичні ракети «Кинджал», крилаті «Іскандер-К», «Калібр» і «Х-101». Чим була особлива ця атака, скільки ракет і «Шахедів» вдалося збити та скільки часу потрібно РФ, щоб підготуватися до наступної масованої атаки - про це в коментарі сайту ТСН.ua розповів військовий експерт Олег Жданов, передають Патріоти України.

Коли Росія може завдати наступного масованого удару по Україні

Для накопичення засобів для масованого комбінованого удару по Україні Російській Федерації потрібно 2–3 дні, не більше, каже Олег Жданов.

«Вони збільшили обсяг випуску „Гераней“. У середньому на місяць вони зараз нарощують приблизно на 10–15% кількість „Гераней“, які вони збирають за місяць. І сьогодні, якщо ми ще там у червні казали, що там десь 170–173 дрони вони збирають на місяць. Причому це ж не тільки „Герані“, це й „обманки“, і „Гербери“. То сьогодні ми говоримо, що в липні вони вже збирають десь 230 дронів на добу. За дві доби — 460 дронів. І на третю добу можна ще додавати 230 і робити масований обстріл нашої країни», — пояснює експерт.

Росія зможе виготовляти до 500 дронів на добу

Він додає: якщо враховувати темпи, то десь у грудні 2025 року армія РФ може вийти на кількість 400–500 дронів на добу. Однак Олег Жданов заспокоює:

«Тут не треба одразу непритомніти, тому що тут є багато чинників. По-перше, потужності самої Російської Федерації. Вони хоча й нарощують, але у них проблеми з робочою силою, з комплектувальними, які випускаються з самої РФ. Там же дрон — це китайсько-російська збірка. Ну і гарантовані постачання з боку Китаю. Стабільні гарантовані постачання з таким самим нарощуванням паралельним, як і в Російській Федерації. От тоді так, вони дотримуватимуться таких цифр», — каже Олег Жданов.

Однак на сьогоднішній день ми констатуємо факт, що проміжок між масованими ударами стає меншим, і причому десь удвічі, зазначив експерт.

«Якщо ми раніше казали, що раз на тиждень вони можуть нас обстрілювати, сьогодні, я так розумію, це їм дозволяє двічі на тиждень уже проводити такі масовані удари», — каже Олег Жданов.

Ракетний удар по Україні 21 липня: чим особливий

Олег Жданов каже, що побачив особливість удару по Україні в ніч проти 21 липня в тому, що РФ за рахунок чисельності дронів концентрує їхню щільність на окремих об’єктах.

«А ми досі розмірковуємо, що нам робити з мобільними вогневими групами. Тому що це треба робити в терміновому, в пожежному порядку. А ми шукаємо способи, рішення, не знаю… По закупівлях я не бачив тендерів, щоб там терміново закуповували приціли радіолокаційні чи тепловізорні, щоб закуповували чи знімали там зі зберіганням, де воно ще є, ЗУ-23-2 чи там ще щось потужне», — вважає експерт.

Річ у тому, що дрони маневрують, піднімаються на висоту, роблять горку і пікірують на ціль, як крилаті ракети, пояснює Олег Жданов.

«З балістичними не можна порівняти, бо там швидкість майже гіперзвукова, коли вона заходить на ціль. А тут як крилата, пікірування під гострим кутом, а коли він робить горку, він піднімається на 4 і більше, до 5 кілометрів може. Після 2 кілометрів його жоден кулемет уже не дістає. А коли він пікірує, то перед ціллю, коли він входить у зону ураження кулемета, там швидкість така, що в нього влучити просто нереально», — каже експерт.

Ще одна проблема, за його словами, в тому, що ми не можемо оцінити, у якому темпі та як швидко йде організація системи управління засобами протиповітряної оборони в масштабах країни.

«Коли ми отримаємо єдину систему по всій країні, яку ми почали збирати й формувати ще 2023 року, коли вона працюватиме, щоб була єдина система виявлення й оповіщення і розподілу цілей між засобами ППО, які хоча б на сьогоднішній день є в строю? А так з більшою кількістю дронів ми будемо з вами просто статистично констатувати, що буде збільшуватися кількість прямих влучань у той чи інший об’єкт», — вважає Олег Жданов.

Цієї ночі відбулася наймасштабніша атака на Івано-Франківськ. Військовий експерт пояснює: таким чином російська армія «полює» на українські аеродроми.

«Якщо ви поглянете на статистику хоча б за місяць, то вони вибірково беруть наші авіабази. І кожен масований наліт якась авіабаза під масованим ударом, як сьогодні Івано-Франківськ. Минулий масований удар — там був Васильків, а ще раніше був Житомир, там теж у нас є аеродром, а ще раніше був Старокостянтинів. І вони по черзі обирають, тут систему дуже важко прогледіти. Але вони постійно одну з авіаційних баз наших накривають. Мабуть, сподіваються піймати там наші літаки, особливо західні. Авіацію вони нашу постійно намагаються спіймати на аеродромах для того, щоб її знищити», — каже Олег Жданов.

Яка ефективність української ППО

У ніч проти 21 липня армія РФ атакувала 450 засобами повітряного нападу. За попередніми даними, протиповітряна оборона збила 224 з них. Ще 203 дрони-імітатори не досягли цілей — були локаційно втрачені, ймовірно, подавлені РЕБ. Було зафіксовано влучання 23 ударних БпЛА, а також падіння збитих.

Олег Жданов каже, що українська ППО добре бореться з крилатими ракетами на відміну від дронів:

«У нас є сили й засоби, тому що ми не витрачаємо протиракети на дрони. І це дає нам можливість на сьогоднішній день фактично до 90% збивати крилатих ракет. Наші IRIS-T, NASAMS комплекси суто по ракетах працюють. Тільки на критичних об’єктах, наскільки я розумію, їм дозволяють відкривати вогонь по „Шахедах“, щоб не витрачати й так обмаль ракет. Ну і там, де об’єкти прикриті відповідними комплексами, типу Patriot, то там ми і з балістикою можемо справлятися, що і показав сьогоднішній обстріл. Там, де вони вдарили по зонах прикритими відповідними комплексами, там крилаті ракети й балістичні всі позбивали. Ну а „Шахеди“ — гуртом, як-то кажуть, і батька легше бити. От вони нас і побили».

Українські дрони на оптоволокні досягли рекордної дальності ураження: Федоров розкрив подробиці

вівторок, 22 липень 2025, 23:50

Деякі види українських безпілотників досягли рекордної дальності ураження. Зокрема, оптоволоконні FPV-дрони можуть завдавати удари на 40 км та мають стійкість до ворожого РЕБ. Про це повідомив перший віцепрем’єр-міністр України – міністр цифрової транс...

Російські війська хочуть підійти до Мирнограда: Жмайло пояснив, де може відбутися ключова битва

вівторок, 22 липень 2025, 23:36

Російські окупанти хочуть підійти до Мирнограда (Донецька область) та намагаються зробити оточення в цьому районі. Ключовими воротами та битвою, яка, скоріше за все, буде розгортатися дорогою до цілі – є населений пункт Гришине.Таку думку в інтерв'ю OB...