Як пояснив Федоров в своєму дописі у Telegram, основна мета наземних роботів — зменшити участь людини на полі бою, щоб зберегти життя і здоров'я українських військових.
«Наземні роботизовані комплекси стануть наступним геймчейнджером цієї війни, яким вже є дрони. Це асиметрична відповідь на кількісну перевагу ворога», — наголосив міністр.
На полігоні випробували понад 50 таких роботизованих комплексів. Зокрема, це були платформи-камікадзе, турелі, платформи для знищення позицій і техніки, мінування та розмінування, евакуації поранених та підвезення боєприпасів.
"Кластер Brave1 робить усе для масштабування виробництва роботів, а держава починає їх масово закуповувати. Той шлях, що ми пройшли з БпЛА, проходимо з роботизованими платформами. Наше завдання — виробляти та покращувати інновації для Сил оборони, а для виробників створювати комфортні умови", – зазначив Федоров.
Міністр зазначив, що роботи успішно показали себе на полігоні, і за кілька місяців надійдуть на поле бою. За словами Федорова, сотні різних платформ закуплять через фандрейзингову платформу UNITED24.
Федоров також додав, що на платформі Brave1 зареєстровано вже понад 140 роботизованих систем, 96 з них пройшли оборонну експертизу. Крім того, 14 розробок кодифіковано за стандартами НАТО. Частина із цих роботів уже працює на фронті, як-от турель «ШаБля».
Україна може розраховувати на підтримку лобістів військово-промислового комплексу США, а також на релігійних представників. Про це заявив експосол України у США Валерій Чалий в інтерв’ю «Главкому», передають Патріоти України. «Я б відзначив у правильно...
Якщо президент США Дональд Трамп не отримає очікуваного результату від переговорів з російським президентом Володимиром Путіним, існує можливість виникнення великого конфлікту із застосуванням воєнної сили і навіть ядерної зброї. Таку думку висловив жу...