Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган вирішив перетворити на мечеть церкву Христа Спасителя в Стамбулі. У цьому візантійському храмі з 1948 року діє музей, зазначають Патріоти України.
Це друге такого типу рішення турецького лідера за останній час. У першій половині липня перетворив у мечеть собор святої Софії. З 1934 року пам'ятка Стамбула була музеєм, відповідно до заповітів засновника світської Турецької держави Мустафи Кемаля Ататюрка.
Грецьке МЗС назвало рішення щодо храму Христа Спасителя черговою релігійною провокацією турецької влади. Греки вважають себе спадкоємцями візантійської культури.
У мечетях заборонені будь-які зображення. У соборі святої Софії їх закрили шторами. У храмі Христа Спасителя, відреставровані в середині ХХ століття, візантійські мозаїки і фрески. Чи тепер їх замалюють вапном, чи теж закриють шторами – наразі невідомо.
На думку опозиційного турецького депутата Каро Пайлана перетворення давніх візантійських храмів на мечеті в ХХІ столітті, – сором для Туреччини.
Церква Христа Спасителя збудована в ХІ столітті. Коли Константинополь захопили османи в XVI столітті, місто отримало назву Стамбул, а храм перетворили на мечеть. Після поразки Османської імперії в І світовій війні, генерал Ататюрк в 1919 році очолив боротьбу турків проти військ Антанти, які окупували його батьківщину. У 1923-му він проголосив Турецьку республіку. Прагнув європеїзувати і модернізувати країну. Серед реформ була відмова від провідної ролі релігії в житті держави.
Якщо президент США Дональд Трамп не отримає очікуваного результату від переговорів з російським президентом Володимиром Путіним, існує можливість виникнення великого конфлікту із застосуванням воєнної сили і навіть ядерної зброї. Таку думку висловив жу...
Уряд Швеції повідомив, що передасть Україні системи ППО вартістю 1,2 млрд крон (майже 113 млн доларів). Про це заявили прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, заступник прем'єр-міністра, міністр енергетики, бізнесу та промисловості Ебба Буш і міністр ...